اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

مادورو: بیت‌المقدس، مسیر اتحاد میان مسیحیان و مسلمانان است

مادورو: بیت‌المقدس، مسیر اتحاد میان مسیحیان و مسلمانان است

در ادامه پیام‌ها به مناسبت روز جهانی قدس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا با اشاره به اینکه «بیت‌المقدس، مسیر اتحاد میان مسیحیان و مسلمانان است» بر حمایت این کشور آمریکای لاتین از آرمان ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایران آنلاین  به نقل از تارنمای اسپوتنیک موندو، نیکلاس مادورو در سخنرانی از طریق کانال دولتی ونزوئلا گفت: ایمان، ما را متحد می‌کند، بیت‌المقدس ما را متحد می‌کند و این مسیر اتحاد میان مسیحیان و مسلمانان است. وی افزود: بنابراین امروز حمایت و همبستگی خود با مردم فلسطین، آرمان فلسطین، ملت‌های مسلمان و مردمی که برای آزادی‌شان مبارزه می‌کنند را تایید می‌کنیم. 

مادورو بارها سیاست توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کرد و از طرفین خواسته است تا اختلافات را در چارچوب گفت‌وگو حل‌وفصل کنند.

«کاپایا رودریگس» معاون وزیر ونزوئلا در امور آسیا، خاورمیانه و اقیانوسیه نیز در جریان هفدهمین «کنگره فدراسیون دموکراتیک بین‌المللی زنان» که با حضور هیئت فلسطینی تا روز جمعه در کاراکاس پایتخت ونزوئلا برگزار شد، بر همبستگی کشورش با ملت فلسطین تاکید کرد.

رودریگس «نقش پیشرو و صد ساله زنان فلسطینی در مقاومت برای آرمان خود و مبارزه برای آزادی ملت خود به عنوان موضوعاتی که به طور گسترده در طول سال‌ها معرفی شده است» را مورد تاکید قرار داد. 

«فلیکس پلاسنسیا» وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز روز سه‌شنبه همزمان با محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه حقوق ملت فلسطین، از نهادهای بین‌المللی خواست تا به دنبال راه‌حلی برای اقدامات خشونت‌آمیز صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی باشند.

ونزوئلا پیش تر در بیانیه‌ای در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که ۲۵ آوریل (پنج اردیبهشت) برگزار شد نیز بر نقض حقوق بشر در این کشور توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

«خوآکین پرز» معاون نماینده دائم نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل متحد حمله اسرائیل به فلسطین را محکوم کرد و بر حمایت ونزوئلا از این مردم «در جست‌وجوی تعیین سرنوشت» تاکید کرد.

دولت ونزوئلا اعلام کرد: ما اینکه اسرائیل از موقعیت بین‌المللی کنونی و همچنین از معیارهای دوگانه‌ای که امروز در درگیری‌ها در جهان وجود دارد، برای تسریع تجاوزات وحشیانه خود علیه فلسطین استفاده می‌کند را رد می‌کنیم. مردم فلسطین بیش از ۷۰ سال از سیاست آپارتاید اسرائیل آسیب دیده‌اند و سزاوار عدالت هستند.

وزارت امور خارجه ونزوئلا هفته گذشته نیز در بیانیه‌ای رسمی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی علیه را محکوم کرد.

در متن این بیانیه آمده است: دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا اقدامات خشونت‌باری که ۱۵ آوریل گذشته در مسجد الاقصی توسط اسرائیل انجام شده است را به شدت محکوم می‌کند.

درگیری میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی و کرانه باختری از ابتدای ماه مبارک رمضان تشدید شده و همچنان ادامه دارد. طی هفته‌های اخیر، ده‌ها تن از فلسطینیان در این درگیری‌ها زخمی و یا شهید شده‌اند.انتهای پیام/

 

 

 

کپی