اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کمبود و گرانی دارو؛ کلیدواژه دشمنان

کمبود و گرانی دارو؛ کلیدواژه دشمنان

«پس از موفقیت های دولت سیزدهم و وزارت بهداشت در واکسیناسیون و بازگشت نشاط اقتصادی، اجتماعی و آموزشی به کشور، طبیعی است که دشمنان قسم خورده ایران اسلامی ساکت نخواهند نشست.»

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه پس از موفقیت‌های دولت و وزارت بهداشت طبیعی است که دشمنان قسم خورده ایران ساکت نخواهند نشست به ضرورت امید آفرینی رسانه‌ها و افراد موثر اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری و اقتصادی تاکید کرد.
 
به گزارش ایران آنلاین محمد هاشمی در همین خصوص اظهار داشت: دشمنان ایران در پی این هستند که نا امیدی و یاس را به هر طریقی به مردم مقاوم و شریف ایران اسلامی تزریق کند. 
 
وی افزود: فضا سازی های مغرضانه دشمنان با محوریت شبکه های معاند  و متاسفانه همراهی آگاهانه یا ناآگاهانه برخی افراد و جریان ها در داخل کشور به سمت دارو هدایت شده و کمبود و گرانی دارو، کلید واژه و شاید رمز عملیات روانی آنها شده است. 
 
وی ادامه داد: رییس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور با دغدغه فراوانی که نسبت به امور مردم دارد، نسبت به این موضوع مهم واکنش نشان داده و معاون اول وی، وزیر بهداشت و برخی افراد موثر را مامور رفع و رجوع این موضوع کرده و از آنجا که یکی از مهمترین موضوعات، کنترل جو روانی است. معاون اول رییس جمهور در نامه ای به دکتر عین اللهی، این موضوع را مورد تاکید قرار داده است.
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: خوشبختانه با اقدامات اقناعی، حضور میدانی شخص وزیر بهداشت و بازدید های سرزده از داروخانه ها، تصویب افزایش پوشش بیمه ای مناسب، تزریق ارز ترجیحی، پاسخگویی مستمر به سوالات و چالش های رسانه ای، افزایش نظارت و بازرسی ها بر دارو خانه ها و اطلاع رسانی صحیح به مردم درباره روش های گزارش تخلفات، تا حد زیادی این جو منفی مدیریت شده است.
 
هاشمی تصریح کرد: مردم حتما از اینکه می بینند بالاترین مقامات کشور، دغدغه امور مهم و چالش های کشور را دارند، خوشحال می شوند اما نکته مهم که در بیانات مقام معظم رهبری و به تبع ایشان، رییس جمهور و وزیر بهداشت مورد تاکید است، ضرورت امید آفرینی رسانه ها و افراد موثر اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری و اقتصادی است.  
 
وی یادآور شد: حدود دو هفته پیش نامه ای در فضای مجازی مبنی بر درخواست معاون اول رییس جمهور از وزیر بهداشت جهت رسیدگی به جو‌ دارو منتشر شده بود که پس از آن اقدامات متعددی در سطح کشور از جمله دستور وزیر بهداشت برای نظارت مستمر و ویژه دانشگاه های علوم پزشکی بر داروخانه های خصوصی و دولتی، بازگشت قیمت ۹۰ قلم دارو به قیمت قبل از شهریورماه سال گذشته و بررسی افزودن ۲۵۰ داروی مهم به پوشش بیمه ای ، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
کپی