اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

طنین فریاد آزادی قدس و اهتزار پرچم فلسطین توسط خاخام‌های ضد صهیونیسم در نیویورک

طنین فریاد آزادی قدس و اهتزار پرچم فلسطین توسط خاخام‌های ضد صهیونیسم در نیویورک

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همصدا با ایران اسلامی، فریاد آزادی قدس شریف در قلب نیویورک طنین انداز شد و پرچم فلسطین به اهتزار در آمد.

به گزارش ایران آنلاین،  راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور شماری از مسلمانان روزه‌دار، فعالان مدنی و گروه‌های مدافع حقوق بشر و فعالان یهودی مخالف رژیم صهیونیستی عصر جمعه به وقت محلی در خیابان برادوی منهتن نیویورک برگزار شد.

یهودیان "ناتوری کارتا" که مخالف صهیونیسم هستند، پرچم فلسطین را در قلب منهتن نیویورک به اهتزاز درآوردند.

اقشار مختلف با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته هایی، بر آزادی فلسطین و قدس شریف به عنوان قبله نخست مسلمانان و سرزمین مقدس ادیان الهی تاکید کردند.

طنین فریاد آزادی قدس و اهتزار پرچم فلسطین توسط خاخام‌های ضد صهونیسم در نیویورک

بر روی پلاکاردها نوشته شده بود: "فلسطین را آزاد کنید"، "وقتی بی عدالتی قانون می شود ، مقاومت وظیفه می شود"،

"از قتل بیگناهان بیشتر توسط آمریکا و اسرائیل جلوگیری کنید"، "لطفا از خواب بیدار شوید".

در این مراسم چندین جوان اشعاری به زبان انگلیسی در وصف فلسطین و برای آزادی قدس شریف خواندند که توجه رهگذران را به خود جلب کرده بود.

یکی از سخنرانان خطاب به شرکت کنندگان راهپیمایی و نیز مردمی که از این راهپیمایی عکس و فیلم می گرفتند، گفت: مخالف ظالم باشید و از مظلوم حمایت کنید. ما اینجا جمع شده ایم تا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: هدف ما به طور کلی حمایت از مردم ستم دیده و مظلوم در سراسر جهان از  جمله فلسطین، یمن، عراق و غیره است.

بر اساس برنامه اعلام شده، تظاهرات کنندگان حرکت خود را به سمت دیگر خیابان های منهتن آغاز کردند تا صدای مردم فلسطین در قلب نیویورک باشند.

شاخه سازمان بین المللی یهودیان "ناتوری کارتا" متشکل از یهودیان ضد صهیونیسم در نیویورک و از برگزار کنندگان این مراسم در بیانیه ای اعلام کردند: این سازمان متشکل از  یهودیان مذهبی ضدصهیونیست از سراسر جهان به راهپیمایی روز جهانی قدس می پیوندند تا از قدس و کل سرزمین فلسطین حمایت کنند.

آنها افزودند: ما همبستگی کامل خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم و تمام جنایات صهیونیست ها علیه آنها را کاملا محکوم می کنیم.

سازمان بین المللی یهودیان "ناتوری کارتا" در نیویورک تصریح کرد: اکنون ۷۴ سال است که مردم فلسطین به ناحق آواره شده و مورد ظلم قرار گرفته، کشته و غارت شده اند تا جایی برای ایجاد سرزمین مدرن اسرائیل باز شود. این اشغال غیرقانونی، به ویژه با بمباران غزه، کشتار مردان، زنان و کودکان، گسترش مستمر شهرک‌های صهیونیستی، تخریب خانه‌ها و جدیدترین اقدامات تحریک آمیز در الاقصی، تا امروز ادامه دارد.

این یهودیان ضد صهیونیسم تصریح کردند: به عنوان یهودیان، از اینکه  این جنایات به نام ما انجام می شود، ابراز تاسف می‌کنیم.

سازمان بین المللی یهودیان "ناتوری کارتا" تصریح کرد: جنبش صهیونیسم بطور رسمی همه  اصول یهودیت را ریشه کن می کند و به همین دلیل است که تمام خاخام های بزرگ همیشه با صهیونیسم مخالف بوده اند.

آنها تصریح کردند: ما قرن ها در کشورهای مسلمان از جمله در سرزمین مقدس در صلح زندگی کرده ایم. مناقشه کنونی تنها پس از پیدایش جنبش صهیونیستی آغاز شد. مسلمانان از یهودیان یا یهودیت متنفر نبودند و هنوز هم نفرتی ندارند. آنها مخالف اشغال هستند.

اعضای این سازمان ضد صهیونیستی در نیویورک تصریح کردند: امیدواریم و از خداوند می خواهیم که دولت اسرائیل به سرعت و به صورت مسالمت آمیز و بدون خونریزی منحل شود و سپس یهودیان و مسلمانان بار دیگر در کنار یکدیگر در فلسطین آزاد زندگی کنند.

نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست از آغاز ماه مبارک رمضان حملات و تعرض‌های خود را به صحن‌های مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی تشدید کرده اند که در اثر این یورش ها ده‌ها فلسطینی مجروح و کشته‌ شده‌اند.

کشورهای غربی تاکنون یا به این تحولات واکنشی نداده یا با صدور بیانیه‌های منفعلانه خواستار کاهش تنش‌ها شده‌اند.


انتهای پیام/

 

کپی