اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس صداوسیما : طالب‌زاده در ایجاد و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب نقش بزرگی ایفا کرد

رئیس صداوسیما : طالب‌زاده در ایجاد و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب نقش بزرگی ایفا کرد

رئیس رسانه ملی در پیامی با تسلیت درگذشت نادر طالب زاده؛ نظریه‌پرداز، مستند ساز و کارشناس - مجری سیما، نقش وی را در ایجاد و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب ستود.

به گزارش ایران آنلاین ،  پیمان جبلی رئیس رسانه ملی شامگاه جمعه در پی درگذشت نادر طالب‌زاده در پیامی نوشت: عروج قدسی استاد نادر طالب زاده، برادر و همکار هنرمند و صدیق و یار وفادار انقلاب اسلامی موجب اندوه فراوان شد. استاد طالب زاده که چهره شناخته شده جبهه فرهنگی جهانی انقلاب اسلامی بود سرانجام در روز  برجسته ترین نماد و مناسبت انقلاب جهانی اسلامی یعنی روز قدس آسمانی شد.

رییس صدا و سیما افزود: حاج نادر در طول عمر پربار خود، همواره چون سربازی فداکار، در صحنه  فرهنگ و هنر حاضر بود و با آثار درخشان فرهنگی هویت مدار در عرصه رسانه و در تکاپوی بی وقفه فکری، در راه تبیین اندیشه اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی گام برداشت. آن مرحوم، همواره در آثار مستند و برنامه های تلویزیونی، در برابر تفکرات صهیونیستی و استکباری دست به افشاگری زد و تفکر عدالت طلبانه و ظلم ستیزانه انقلاب اسلامی را ترویج کرد.

جبلی تاکید کرد: آن عزیز انقلابی با برگزاری سلسله همایش‌های افق نو و شناسایی و تجمیع اندیشمندان غیر ایرانی و غیر مسلمان ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی، نقشی بزرگ در شکل گیری جبهه جهانی نخبگان عدالت خواه و ضد ظلم ایفا کرد و اینچنین شد که هدف مستقیم کینه و عصبانیت آمریکای مستکبر قرار گرفت و به جرم تلاش برای برگزاری همایش های افق نو در لیست تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفت. 

رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: وی همچنین به عنوان نظریه پردازی متعهد و در جایگاه یکی از بانیان جشنواره فیلم عمار، همه سعی خود را به کار بست تا با کنار هم قرار دادن و تربیت استعدادهای جوان و متدین، جبهه فرهنگی انقلاب را ایجاد و مستحکم سازد. بی شک رسانه ملی با این ضایعه دردناک سرمایه‌ای بزرگ را از دست داد. اگرچه در ادامه  مسیر خود چون گذشته، از آثار فکری و معنوی آن مرحوم بهره خواهد برد. برای ایشان غفران الهی و برای خانواده معزز وی صبر و شکیبایی آرزومندم. 

 

/انتهای پیام

کپی