اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دیدار مقامات سفارت ایران با دکتر عبدالله ؛ تاکید بر حل داخلی مشکلات و محکومیت ایجاد نزاع میان دو ملت

دیدار مقامات سفارت ایران با دکتر عبدالله ؛  تاکید بر حل داخلی مشکلات و محکومیت ایجاد نزاع میان دو ملت

سید حسن مرتضوی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با دکتر عبدالله عبدالله، رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایران آنلاین ،عبدالله عبدالله در این دیدار با برشمردن برخی مشکلات موجود کنونی افغانستان اظهار داشت: زمان آن گذشته است که طرف‌های بیرونی بخواهند برای مردم افغانستان تصمیم بگیرند و سرنوشت این کشور باید توسط خودشان رقم بخورد.
 
وی با اشاره به برخی مسائل اخیر پیرامون مهاجرین افغانستانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران سال‌ها میزبان جمعیت عظیمی از مهاجرین افغانستانی بوده که قدردان این موضوع هستیم. برخی به دنبال ایجاد تنش میان دو ملت بوده و هستند که این رفتارها را محکوم می کنیم و از برادران خود در ایران می‌خواهیم با توجه به اوضاع جاری افغانستان، فضا را برای زندگی بهتر برادران و خواهران افغانستانی خود فراهم کنند.
 
وی در ادامه گفت: امیدواریم شرایط برای بازگشت همه مهاجران به افغانستان فراهم شود و مردم این کشور توسط افغانستانی‌ها و از داخل افغانستان به سمت آبادانی و صلح حرکت کند.
عبدالله عبدالله اظهار داشت: از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم برای پیشرفت افغانستان به حمایت‌های خود ادامه دهد و خواستار تقویت روابط میان دو کشور هستیم.
 
/انتهای پیام
کپی