اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فیلم / سید حسن نصرالله : هر حرکت ابلهانه از سوی رژیم صهیونیستی با پاسخ مستقیم ما مواجه خواهد شد

فیلم / سید حسن نصرالله : هر حرکت ابلهانه از سوی رژیم صهیونیستی با پاسخ مستقیم ما مواجه خواهد شد

سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان گفت: «هنگامی که بخواهیم قدرت خود را به رژیم صهیونیست نشان دهیم دربالاترین سطح آمادگی این کار را خواهیم کرد، هرحرکت ابلهانه از سوی این رژیم با پاسخ مستقیم ما مواجه خواهد شد، عبارت "حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می دانیم" را از ما نخواهید شنید».

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا ، سید حسن نصرالله روز جمعه طی سخنانی با هشدار به رژیم صهیونیستی گفت: ادبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر لزوم مقابله با روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و محکومیت و اتخاذ موضع مناسب در قبال مدافعان این روند غلط، گفت: از کشورهای منطقه می خواهیم این پیام را به رژیم صهیونیستی برسانند که نابودی قدس ومسجدالاقصی، با نابودی اسراییل برابر خواهد بود.

وی اظهار داشـت: «مسیر سازش هرگز هیچ نتیجه ای نداشته و مقاومت و پایداری تنها راه آزادسازی قدس شریف است.  

سخنان مقام معظم رهبری بر حمایت قاطعانه از مقاومت فلسطین دلالت دارد

سید حسن نصرالله همچنین گفت: سخنان امروز مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، بر تعهد قطعی ایران بر حمایت از فلسطین و نیروهای مقاومت در منطقه دلالت دارد.

وی ادامه داد: آیا اگر ایران حاضر بود عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را  بپذیرد، آیا هرگز با این حجم از محاصره و توطئه های مختلف مواجه می شد؟ هرگز!

نصرالله اظهار داشت: «درود فراوان به هزاران نمازگزاری که امروز در مسجد الاقصی حاضر شدند، درودبر تمام کسانی که در گرامیداشت روز قدس شرکت کردند. دراین زمینه از مردم روزه دار در شهرهای مختلف ایران اسلامی و دریمن در حمایت از آرمان فلسطین به خیابانها آمدند تشکر و قدردانی می کنیم».

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با بیان اینکه، فداکاریهای ملت مظلوم فلسطین باید وجدان همه انسانیت و هرمسلمان و آزاده ای را در جهان مخاطب قرار دهد، تصریح کرد: این مناسبت فرصت مناسبی برای به نمایش گذاشتن قدرت صبر و آمادگی بسیار بالای فلسطینیان برای فداکاری و ایستادگی و عملیات شگفت انگیزی است که به انجام می رسانند.

او افزود: آمریکا و غرب و صهیونیسم جهانی و همه کسانی که با اینها معامله می کنند، برای تثبیت حضور این رژیم در منطقه تلاش می کنند. آنها تصور می کنند گذشت زمان می تواند فلسطینیان را از اندیشه به خاک و سرزمینشان منصرف کند و مساله فلسطین را از ذهن اعراب به فراموشی بسپارد ولی ما اکنون اعلام می کنیم که فراموشی در کار نیست. صهیو نیستها از سال ۴۸ تلاش می کنند امت ما را از بازپس گیری قدس شریف و اماکن مقدسمان ناامید کنند ودراین راه از هیچ جنایتی فروگذار نکردند.

سید حسن نصرالله گفت: شکستهای پی درپی کشورهای عربی و سرشکستگی علنی درقبال مساله فلسطین و روند عادی سازی همه و همه با هدف تزریق این روحیه یاس و ناامیدی دنبال می شود ولی ملت فلسطین امروز از هر زمان دیگری، به پیروزی امیدوارتر و مصمم تر است.

او گفت: در چندین کشور منطقه شاهد روند فرسایشی حوادث و تحولات هستیم ولی به رغم مجازاتهای بین المللی و محاصره و جنگهای تحمیلی و گروههای تروریستی، این روند در هیچ یک ازاین کشورها نتیجه ای نداشته و اهداف مورد نظر را محقق نکرده است،

وی افزودپک مساله فلسطین بخشی از اعتقاد مذهبی و ایمان و کرامت ماست و ما امتی هستیم که هرگز به ایمان و عقیده و کرامت انسانی خود پشت نمی کنیم، خط جهادی نظامی ثابت کردکه اسراییل، برعکس ادعای تفوق وبرتری مطلقی که دارد، موجودیتی ضعیف و قابل شکست دادن است  و ما بارها توانسته ایم آن را شکست دهیم.

سید حسن نصرالله اظها داشت:در طول یکسال گذشته تا به امروز، مسیر مقاومت و گروههای مقاومت که موجب وحشت دشمن صهیونیستی هستند، پیشرفتهای بزرگی داشته اند و روند عملیات جهادی در سرزمینهای ۱۹۴۸ و کرانه غربی به ویژه عملیات شهادت طلبانه جوانان فلسطینی، لرزه بر اندام و تمامیت رژیم صهیونیستی افکنده است.

نصرالله تصریح کرد: مهمتر از نفس انجام این عملیات (شهادت طلبانه)، این واقعیت است که این عملیات به رژیم صهیونیستی نشان داد نمی توان همزمان با ادامه اشغالگری، امنیت را هم داشت.

/انتهای پیام

کپی