اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه های غربی

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه های غربی

رسانه های غربی با اشاره به این موضوع که شیوع کرونا هم، استمرار حمایت ایرانی ها از مردم مظلوم فلسطین را متوقف نکرده، از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس امسال خبر دادند.

به گزارش ایران آنلاین، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی تحت عنوان «ایران روز قدس را بعد از ۲ سال تعلیق به خاطر کرونا برگزار کرد»، نوشت: در تظاهرات امسال روز قدس، هزاران ایرانی در تهران و دیگر شهرها به خیابان آمدند تا حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

در گزارش آسوشیتدپرس آمده است: این اولین راهپیمایی مردمی در ایران به نفع مردم فلسطین، بعد از شیوع بیماری کرونا بود.

درباره استمرار برگزاری روز قدس در ایران نیز، این خبرگزاری غربی نوشت: از زمان وقوع انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۳۵۷ به رهبری آیت الله روح الله خمینی تاکنون، مردم ایران آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام و در حمایت از مردم فلسطین راهپیمایی می کنند.

آسوشیتدپرس درباره شعارهای مردم نیز نوشت: مردم در این راهپیمایی شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سردادند که شعار سنتی ایرانی ها در راهپیمایی هاست.

این خبرگزاری غربی همچنین، آتش زدن پرچم آمریکا، انگلیس و اسرائیل در راهپیمایی امسال روز قدس را برجسته کرد.

آسوشیتدپرس نوشت: تل آویو، ایران را دشمن شماره یک خود در منطقه می داند زیرا جمهوری اسلامی، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و از حماس، حزب الله لبنان و دیگر دشمنان آن حمایت می کند.


انتهای پیام/

 

 


 

کپی