اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزارت امور خارجه:

خلیج فارس مامن امنیت، ثبات منطقه و نماد صلح بین ملت‌های منطقه می‌شود

خلیج فارس مامن امنیت، ثبات منطقه و نماد صلح بین ملت‌های منطقه می‌شود

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: ایران با تاکید بر سیاست همسایگی، امیدوار است این پهنه آبی مامن امنیت و ثبات منطقه و نماد صلح، دوستی و همزیستی بین ملت‌های منطقه باشد.

به گزارش ایران آنلاین، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت روز ملی خلیج فارس، اعلام کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فرارسیدن  دهم اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس را گرامی می دارد. 

وزارت امور خارجه در ادامه این بیانیه آورده است: خلیج فارس، این پهنه آبی تمدن‌ساز کهن در طول تاریخ پر فراز و نشیب منطقه، همیشه در همه زبان‌ها و به طور مستمر مزین به نام خلیج فارس و معادل‌های آن در سایر زبان‌های جهان بوده است.

این بیانیه تصریح کرده است: از هزاره‌های پیش از میلاد تاکنون در کتاب‌ها، سفرنامه‌ها، اسناد، نقشه‌ها، پژوهش‌های تاریخی و اسناد بین‌المللی متعدد در زبان‌های مختلف، نام کهن خلیج فارس و یا دریای پارس همواره مورد اشاره، تصریح و تاکید مورخان و پژوهشگران به ویژه در منابع معتبر عربی و اسلامی بوده است.

این بیانیه می‌افزاید: دولت جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر سیاست همسایگی، امیدوار است این پهنه آبی مامن امنیت و ثبات منطقه و نماد صلح، دوستی و همزیستی بین ملت‌های منطقه باشد و دیگران به برقراری صلح وامنیت آن به دست کشورهای پیرامونی خلیج فارس احترام بگذارند.

در پایان این بیانیه آمده است: این روز بزرگ را که یادآور اخراج استعمارگران از منطقه است، به همه ایرانیان و آنان که تمام همت خود را برای صیانت و حراست از این آب و خاک بکار گرفتند تبریک می‌گوییم و یاد و نام شهدای گرانقدر خلیج فارس را گرامی می‌داریم.انتهای پیام/

 

 

 

کپی