اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تاکید وزیران آموزش و پرورش ایران و عراق بر گسترش روابط دوجانبه

تاکید وزیران آموزش و پرورش ایران و عراق بر گسترش روابط دوجانبه

خبرگزاری رسمی عراق از گفت و گوی تلفنی «علی الدلیمی» وزیر آموزش و پرورش این کشور با «یوسف نوری» همتای ایرانی وی در باره روابط دوجانبه بغداد - تهران در بخش آموزش خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین از «اینا» (خبرگزاری رسمی عراق)، وزیران آموزش و پرورش ایران و عراق امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی در خصوص روابط دو کشور در حوزه آموزشی گفت و گو و تبادل نظر کردند.

وزارت آموزش و پرورش عراق در بیانیه‌ای نوشت که «علی حمید الدلیمی» امروز تماس تلفنی از «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش ایران دریافت کرد و طی آن روابط دو کشور در بخش آموزش و سازوکارهای تقویت و گسترش این مناسبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الدلیمی با ابراز خوشخالی عمیق از وجود روابط تاریخی میان عراق و ایران، بر تمایل دولت عراق برای توسعه و پیشبرد این روابط و ترسیم چشم اندازهای گسترده‌تر مناسبات دو کشور به‌ویژه در زمینه آموزش تاکید کرد.

وزیر آموزش عراق با ستودن پیشرفت های ایران در زمینه‌های آموزش و تربیت، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور ادامه داشته باشد و از طریق دیدارهای رسمی میان مقام های دو وزارتخانه و تبادل تجربه ها به تربیت نیروهای متخصص از طریق ایجاد کارگروه های تخصصی به کسب مهارت‌های فنی و علمی همگام با الزام های عصر جدید کمک کند.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خود از استقبال وزیر آموزش و پرورش عراق از برقراری تماس تلفنی قدردانی و بر عزم تهران برای تقویت روابط دوجانبه و ارائه همه گونه کمک و همکاری های آموزشی و فرهنگی در راستای تامین منافع مشترک دو کشور برادر تاکید کرد.
نوری از علی الدلیمی وزیر آموزش و پرورش عراق برای سفر به جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک دعوت کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی