اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ده ها فلسطینی در یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی زخمی شدند

ده ها فلسطینی در یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی زخمی شدند

در جریان یورش صبح امروز (پنجشنبه) نظامیان صهیونیست به مسجد الاقصی ده ها فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش ایران آنلاین، رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر پس از اقامه نماز صبح به صحن مقدس مسجدالاقصی هجوم بردند که در پی پرتاب گاز سمی اشک آور به سوی فلسطینی‌ها ده‌ها نفر دچار خفگی شدند.

چهارشنبه شب بیش از ۲۵۰ هزار فلسطینی با وجود محدودیت های شدیدی که نیروهای اشغالگر صهیونیستی برای ورود به این مکان مقدس اعمال کرده اند، آیین های شب قدر را در صحن مسجدالاقصی برگزار کردند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که دستکم ۲۵۰ هزار روزه دار فلسطینی چهارشنبه شب برای اقامه نماز در مسجد الاقصی حضور یافتند تا بار دیگر وحدت مسلمانان برای مقابله با متجاوزان اشغالگر را به نمایش بگذارند.
مشارکت این تعداد از نمازگزار متدین فلسطینی در نماز مخصوص ماه مبارک رمضان و شب قدر همزمان با آن صورت می گیرد که رژیم صهیونیستی نسبت به حضور فلسطینی‌ها هشدار داده است.
منابع فلسطینی، اقامه‌ی نماز در مسجد الاقصی را بسیار باشکوه و کم سابقه توصیف کردند.
جمعه گذشته نیز  بیش از ۱۵۰ هزار مسلمان روزه دار فلسطینی از سراسر سرزمین‌های اشغالی به ویژه کرانه باختری و مناطق ۱۹۴۸ برای برپایی نمازجمعه و ابراز خشم خود از صهیونیست ها وارد بیت المقدس و مسجدالاقصی شده بودند.
منابع فلسطینی گزارش دادند که در پایان برگزاری نمازجمعه ده ها هزار فلسطینی در مسجدالاقصی با شعار «خیبر، خیبر یا یهود» اعتراض و خشم خود از هتک حرمت بیت المقدس و مکان های مقدس مسلمانان را به صهیونیست ها نشان دادند.
در آن روز نیز صهیونیست ها با فلسطینی‌ها درگیر شده و نیروهای اشغالگر از گلوله های پلاستیکی و گاز اشک‌آور برای متفرق کردن نمازگزاران استفاده کردند.
برخی منابع اعلام کردند که در جریان این درگیری‌ها، ده ها نمازگزار فلسطینی زخمی شدند.
سران اشغالگر به نیروهای خود آماده باش داده‌اند تا تدابیر لازم برای درگیری با نمازگزاران جمعه در مسجدالاقصی را افزایش دهند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

کپی