اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
طی سال 1400 صورت گرفت؛

خط کشی بیش از 3900 کیلومتر از جاده های خراسان جنوبی

خط کشی بیش از 3900 کیلومتر از جاده های خراسان جنوبی
محمدقربانی خبرنگار

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از خط کشی بیش از 3975 کیلومتر از جادهای استان طی سال 1400 خبرداد.

 به گزارش ایران آنلاین ،احمدی، رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت:3975 کیلومتر خط کشی راه‌ها در سطح محور‌های اصلی، فرعی و روستایی استان با هدف ارتقای ایمنی و تسهیل در رفت و آمد طی سال 1400 اجرا شده است.
وی افزود: همچنین طی این مدت بیش از 6600 عدد تابلو اخطاری ، انتظامی و مسیرنما برای جاده های استان  طراحی، ساخت ، جانمایی و نصب شد.
احمدی رعایت موارد ایمنی و توجه به هشدارهای بصری در قالب تابلوهای اطلاعاتی را ضروری دانست و عنوان کرد: در بحث ایمنی مسیرها، 931 مترمربع تابلو اطلاعاتی توسط راهداران طراحی، ساخت، جانمایی، تعمیر و نصب شده است.
وی با اشاره به رسالت این اداره کل در بحث ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان و تلاش شبانه روزی راهداران برای رسیدن به این هدف، تصریح کرد: در این راستا طی سال 1400 نیزاجرای عملیات نصب و تعمیر انوع حفاظ به میزان 15 کیلومترانجام شده است.
رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: در راستای ایمن سازی نقاط پرحادثه بیش از 228 کیلومتر شیار لرزاننده (رامبل) در محورهای مواصلاتی استان اجرایی شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اصلاح شیب‌های شیروانی کمک زیادی به کاهش شدت تصادفات ناشی از واژگونی می کند در همین راستا عملیات اصلاح شیب شیروانی بطول 83 کیلومتر از جاده های استان طی سال گذشته انجام شد.

کپی