اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل بنیادمسکن خراسان جنوبی خبر داد:

افزایش 200 میلیون تومانی تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی

افزایش 200 میلیون تومانی تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی
محمد قربانی خبرنگار

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی از معرفی ۲ هزار و ۷۷۷ متقاضی تسهیلات مسکن روستایی به بانک خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری های ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، انشالله به زودی تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مقاوم سازی مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

 به گزارش ایران آنلاین ، قاسم تنها اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۲۱ فروردین ماه ۵۸ به فرمان امام(ره) تاسیس شد و محوریت حضرت امام(ره) با این ابتکار هوشمندانه و افتتاح حساب ۱۰۰ تامین زمین و ساخت مسکن برای محرومان بود.

وی افزود: در سال ۵۹ که با بحث جنگ تحمیلی روبه رو شدیم، به مرور بازسازی جنگ تحمیلی بر عهده بنیاد مسکن قرار داده شد و ساخت مسکن در روستاها و شهرها در دستورکار قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی بیان کرد: در سال ۶۶ اساس نامه بنیاد مسکن به صورت یک قانون عملیاتی شد و فعالیت های متنوعی از جمله طرح هادی، مقاوم سازی مسکن و غیره در این قانون دیده شد.

تنها صدور اسناد روستایی، طرح ویژه مسکن روستایی، مسکن مهر، طرح هادی، ساخت تونل، ساخت ایستگاه مترو و .... را از دیگر اقدامات محول شده به بنیاد مسکن عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵، در خراسان جنوبی ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکونی در سطح روستاها شناسایی شده است که از این تعداد ۴۷ هزار و ۵۵۲ واحد مسکونی مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی بیان کرد: در شهرستان طبس، با توجه به زلزله هایی که اتفاق افتاده بود بالای ۷۰ درصد و در شهرستان زیرکوه بیش از ۹۰ درصد مقاوم سازی صورت گرفته است.

تنها تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن حوادث طبیعی اعم از سیل و زلزله است که در این راستا از ابتدای تشکیل استان ۴ هزار و ۴۷۲ مورد مسکن ساخته و بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی، تسهیلات قرض الحسنه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد ۵ درصد اعطاء می شود.

تنها از هم استانی ها تقاضا داریم از این تسهیلات استفاده کنند، افزود: با توجه به پیگیری های ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، انشالله به زودی این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۲۰۰ میلیون تومان با همان میزان بازپرداخت و کارمزد افزایش پیدا کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین نقشه های این طرح ها که در روستاها قرار است احداث شود نیز به صورت رایگان در اختیار افراد قرار داده می شود تا نسبت به مقاوم سازی مسکن خود اقدام کنند.

تنها خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۲ هزار و ۷۷۷ متقاضی تسهیلات مسکن روستایی به بانک معرفی شدندکه از این تعداد یک هزار و ۸۸۲ مورد انعقاد قرارداد انجام شده است و تاکنون یک هزار و ۵۴۰ واحد فندانسیون اجرا، یک هزار و ۹۵ واحد به اسکلت و سقف رسیده و ۶۰۱ مورد پایان کار دریافت کردند.
 

کپی