اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

200 مدرسه جدید در البرز احداث می شود

200 مدرسه جدید در البرز احداث می شود
حبیب توانگر خبرنگار

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به کمبود فضای آموزشی در این استان گفت: در سفر اخیر رییس جمهوری به البرز مقرر شد طی سه سال آینده 200 مدرسه در این استان بویژه در مناطق کم برخوردار از محل اعتبارات ملی و با مشارکت خیرین ، شهرداری ها و سایر دستگاههای اجرایی احداث شود.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین، علی حجر گشت که در آستانه بزرگداشت هفته معلم با خبرنگاران سخن می گفت ، افزود: اکنون البرز با کمبود 500 مدرسه 12 کلاسه مواجه است و به همین دلیل بخش عمده ای از مدارس استان بویژه در مناطق محروم دو نوبته برگزار می شود.
وی یکی از دلایل عمده کمبود فضاهای آموزشی را مهاجرپذیری بالای این استان عنوان کرد و گفت: تنها از ابتدای سال تحصیلی 1399 تا 1400 بیش از 23 هزار نفربه جمعیت دانش آموزی این استان افزوده شده است .
حجر گشت همچنین با اشاره به دستور العمل ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس افزود: اکنون بیش از 95 درصد دانش آموزان این استان در مقاطع مختلف تحصیلی در کلاس های درس حضور دارند.
به گفته وی در حال حاضر حدود 520 هزار نفر دانش آموز در مقاطع مختلف در مدارس این استان مشغول تحصیل هستند.
وی همچنین اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت هفته معلم 30 برنامه  از جمله قدردانی از معلمان بازنشسته در سطح مدارس این استان اجرا خواهد شد.

کپی