اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

فروش ٨ هزار میلیاردی بورس استان فارس در فروردین

فروش ٨ هزار میلیاردی بورس استان فارس در فروردین
علیرضا پرنیان خبرنگار

مدیر بورس منطقه ای فارس گفت: در فروردین ماه ١۴٠١ طی ١٩ روز فعالیت دو هزار و ٣١ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ٨ هزار و ٢٩٩ میلیارد ریال در بورس منطقه ای فارس مورد معامله شد.

محمد کیامهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایران آنلاین بیان کرد: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت  بیش از ۴٣۶ میلیون ریال بوده است.
وی ادامه داد: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمارمشابه سال گذشته نشان می دهد حجم سهام معامله شده ١۴٣٨ درصد و ارزش ریالی معاملات ۴٢٠ درصد افزایش داشته است.
کیامهر افزود: بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۵٠ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵٠ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.
گفتنی است در حال حاضر تعداد شرکت های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ٣١ شرکت می باشد که از این میان ۵ شرکت در بازار اول ، ١١ شرکت در بازار دوم و ١۵ شرکت در فرابورس قرار دارند.
به گفته این مقام مسئول در یک ماهه اخیر ۵٠ شرکت کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت بیش از ١۶۵ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار بالغ بر ٨ میلیون ریال بوده است.

کپی