اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خیال‌پردازی رسانه‌های منتقد دولت؛ حذف ۶۳ درصد از یارانه‌بگیران تکذیب شد

خیال‌پردازی رسانه‌های منتقد دولت؛ حذف ۶۳ درصد از یارانه‌بگیران تکذیب شد

رسانه‌های منتقد در حالی مدعی برنامه دولت برای حذف ۶۳ درصدی یارانه بگیران شده‌اند که این موضوع برخلاف قانون بودجه امسال است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش ایران آنلاین، برخی رسانه‌های منتقد دولت مدعی شده‌اند که دولت به دنبال حذف ۶۳ درصد از یارانه‌بگیران است.

خبرنگار ایرنا این موضوع را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری کرد که این وزارتخانه این خبر و آمار و ارقام آن را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا، براساس بند «ب« تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ با عنوان «هدفمندسازی یارانه ها» بر حذف یارانه خانوارهای پردرآمد تاکید دارد.

بر اساس این بند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان موظف است حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون (پایان خرداد ماه امسال)، ضمن دهک بندی درآمدی کلیه خانوارهای یارانه بگیر از طریق شاخص های متقن و ثبتی قابل اتکاء نسبت به حذف یارانه نقدی و طرح معیشتی خانوارهای پر درآمد اقدام، تا منابع حا صل صرف پرداخت یارانه جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پو شش و پشت نوبتی نهادهای حمایتی شود.

همچنین طبق قانون بودجه امسال، سرپرستان خانوارهای معترض به حذف یارانه، می توانند در سامانه الکترونیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده تا پرونده آنها بر اساس اطلاعات و داده های موجود و میدانی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) بررسی، در صورت وارد بودن اعتراض، یارانه ها آنها مجددا برقرار شود. کلیه دستگاه های اجرایی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به همکاری و ارائه اطلاعات به وزارتخانه مذکور هستند.

طبق قانون بودجه، دولت موظف به شناسایی سه دهک پردرآمد جامعه و حذف یارانه نقدی آنها است، بنابراین حذف ۶۳ درصد یارانه‌بگیران خیال‌پردازی رسانه منتقد دولت است.

رسانه‌های منتقد دولت در حالی مدعی حذف یارانه ۶۳ درصد مردم کشور توسط دولت شده‌اند که این موضوع بر خلاف قانون بودجه امسال است و همان طور که قانون تاکید دارد باید یارانه ثروتمندان باید حذف شود.

دولت سیزدهم در اجرای عدالت در پرداخت یارانه‌ها تاکید دارد و حذف یارانه دهک‌های پُردرآمدها، مطالبه مجلس و کارشناسان است که دولت قبل به اجرای آن تن نداد و ظاهر این روزنامه نگران حذف یارانه ثروتمندان است.


انتهای پیام/


 

کپی