اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

راهپیمایی روز قدس نماد «مبارزه جهان اسلام با رژیم صهیونیستی» است

راهپیمایی روز قدس نماد «مبارزه جهان اسلام با رژیم صهیونیستی» است

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه پاسداری از روز قدس وظیفه همه مسلمانان است گفت: این روز نشانگر مبارزه جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی است.

به گزارش ایران آنلاین، هادی بیگی نژاد در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی در مورد اهمیت برگزاری راهپیمایی روز قدس گفت:روز قدس، روز دفاع از مظلوم است و اگر روز قدس نبود از فلسطین چیزی باقی نمانده بود. مسلما حمایت از انتفاضه مردم فلسطین، حماس و مسلح شدن کرانه باختری باعث شد تا یاد و  نام مردم مظلوم فلسطین در صدر رسانه های جهان قرار گیرد.

نماینده مردم ملایر تصریح کرد: امام خمینی (ره) با هدف پشتیبانی مردمی از فلسطین، آخرین جمعه ماه  مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند و خواستار تشکیل جبهه متحد اسلامی و انسانی برای تحقق حقوق مظلومان و مبارزه با ظالم و سیاست‌های استعمار و استبداد شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: روز قدس نشانگر مخالفت همگانی جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی است  و به منزله اهرم فشار علیه این رژیم است چون اگر این رژیم در منطقه قدرت بگیرد امنیت و آسایش منطقه و جهان  را تهدید می شود اساسا ماهیت این رژیم بر مبنای ظلم و ستم است.

بیگی نژاد با بیان اینکه پاسداری از روز قدس وظیفه همه مسلمانان است گفت: برای حفظ امنیت  کشورهای اسلامی و دفاع از مظلوم روز قدس را گرامی می داریم و با حضور  خود در این راهپیمایی نشان خواهیم داد که رژیم غاصب صهیونیستی هیچ جایگاهی در بین ملت ها ندارد.

وی افزود: برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس باعث تقویت بیش از پیش روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در بین مسلمان و آزادیخواهان جهان شده است تا آرمان های آزادیخواهانه، استقلال طلبانه و آزادی بخش را دنبال و با نقشه ها و توطئه های دشمنان با اعتقاد راسخ مقابله کنند.

نماینده مردم ملایر تصریح کرد: روز جهانی قدس، میراث ابتکاری رهبرکبیر انقلاب در راستای دفاع و حمایت از حقوق مستضعفان و مبارزه با استکبار جهانی  برای همیشه در تاریخ جهان ماندگار خواهد ماند و هر ساله هم باشکوهتر برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس است. حضرت  امام در سال ۱۳۵۸ش  این روز را  برای حمایت از مردم فلسطین نامگذاری کرد  و از  مسلمانان جهان خواست برای حمایت از مردم فلسطین و کوتاه کردن دست رژیم صهیونیست  در سرزمین های اشغالی راهپیمایی کنند. در این روز  مراسم های متعددی در کشورهای مختلف جهان در حمایت از فلسطینیان برگزار می شود.انتهای پیام/

 

 

 

کپی