اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزیر فرهنگ در جلسه با مسئولین بزرگداشت دهه کرامت

مردم، متولی رویدادهای دهه کرامت هستند

مردم، متولی رویدادهای دهه کرامت هستند

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ گفت: مردم، متولی رویدادهای دهه کرامت هستند.

ایران آنلاین/ محمدمهدی اسماعیلی، در جلسه مشترک نمایندگان اعتاب مقدس و نهادهای فرهنگی کشور با موضوع «دهه کرامت» گفت: دو سال پس از شیوع بیماری کرونا که فعالیت های مذهبی را تحت الشعاع خود قرار داده بود امروز با خدمات بهداشتی دولت مردمی این قدرت برای تصمیم گیری جهت برگزاری اجتماعات بزرگ را به دست آوردیم که برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم هم یکی از این رویدادها بود. البته این موضوع نوید روزهای پرشکوه بیشتری را در آینده به ما خواهد داد.

وزیر فرهنگ در ادامه خاطرنشان کرد: دهه کرامت، دهه شادی عمومی همراه با معرفت در سطح کشور است و مردم مسلمان نسبت به این مقدسات دلدادگی تاریخی دارند و چیزی نیست که محصول امروز و دیروز باشد.

اسماعیلی ادامه داد: وظیفه ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور دستگاه های اجرایی فقط بسترسازی و تسهیل امور مرتبط جشن های دهه کرامت است و متولی گردانندگان اصلی رویدادهای دهه کرامت مردم هستند.

وزیر فرهنگ در دولت مردمی گفت: مهمترین سامانه فرهنگی کشور سامانه زیارت است که خوشبختانه این سامانه به عنوان یکی از پرمخاطب ترین سامانه های مردم نهاد مطرح است و به همین خاطر باید شرایط را تسهیل کنیم تا مردم و تشکل های مردمی در عرصه های فرهنگی و هنری میدان وارد عمل شوند.

وزیر فرهنگ یادآور شد: اهل بیت(ع) محور وفاق و همدلی و تجمع عواطف امت اسلامی است.

/انتهای پیام

کپی