اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اجرای طرح ملی یاریگران زندگی در استان هرمزگان

اجرای طرح ملی یاریگران زندگی در استان هرمزگان
مهین حیدری خبرنگار

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از اجرای طرح ملی یاریگران زندگی در راستای پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین در هرمزگان،سحر رفیعی بندری پیشگیری از شیوع اعتیاد در میان نسل جوان را از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح دانست و گفت:افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد، تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده، ترویج فرهنگ سلامت و غنی سازی اوقات فراغت، تقویت و توسعه مهارت معنویت و جهان بینی و اجتماعی کردن موضوع پیشگیری از اعتیاد در میان نوجوانان و جوانان از دیگر اهداف طرح یاریگران زندگی است.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: آموزش‌ها طی سه دوره برای گروه‌های مختلف جامعه هدف و به صورت مجزا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: این دوره‌ها ویژه اعضای جدید، مدیران، کارکنان و خانواده‌های کارکنان جمعیت هلال‌احمر است.

رفیعی بندری خاطرنشان کرد:در این دوره نکات کلیدی و مهم آموزشی در زمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد از جمله شناخت مواد، عوامل و پیامدهای مصرف مواد، مبانی و اصول پیشگیری و آشنایی با مهارت‌های زندگی ارائه می‌شود.

وی در پایان از همکاری دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان جهت اجرای هرچه بهتر این دوره آموزشی قدردانی کرد.

کپی