اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عبور از جاده سهیلیه در چهارباغ البرز خطرآفرین است

عبور از جاده سهیلیه در چهارباغ البرز خطرآفرین است
حبیب توانگر خبرنگار

جاده معروف به سهیله در شهرستان چهارباغ استان البرز که در گذشته ای نه چندان دور با عبور از میان باغ ها و مزارع کشاورزی تنها راه اصلی ارتباطی بین روستاهای این منطقه محسوب می شد اکنون پاسخگوی حجم بالای خودروهای عبوری در این مسیر نیست .

به گزارش ایران آنلاین ، رشد فزاینده ساخت و سازها واحدهای ویلایی در این منطقه خوش آب و هوای ییلاقی و افزایش تردد خودروها اکنون عبور از این جاده کم عرض را به ویژه در روزهای تعطیل خطرآفرین کرده است .
البته شاید کمتر کسی فکر می کرد که باغ ها و اراضی کشاورزی این منطقه که زمانی تنها محل درآمد روستاییان این منطقه محسوب می شد به این سرعت تبدیل به واحدهای مسکونی ویلایی میلیاردی شوند.
عدم تناسب رشد شهرنشینی و جمعیتی در این منطقه با زیرساخت های موجود آن اکنون موجب بروز مشکلات عدیده ای در بخش های مختلف بویژه راه ارتباطی آن شده است.
جاده سهیلیه که به دلیل عبور از میان باغ ها و مزارع کشاورزی فاقد شانه خاکی و عرض مناسب است طی چند سال اخیر بیش از صدها تصادف جرحی و فوتی را به خود دیده است.
از سوی دیگر کمبود علائم راهنمایی و رانندگی اعم از اخباری و اخطاری خطرات عبور از این جاده را بویژه شب ها دو چندان کرده است.
فرماندار چهار باغ در خصوص وضعیت این جاده گفت: در سال گذشته و با روی کارآمدن دولت سیزدهم  40 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی این جاده اختصاص یافت که برای بازسازی دو و نیم کیلومتر از روکش آسفالت ، رفع نقاط حادثه خیز و تامین روشنایی 8 کیلومتر از این جاده هزینه شد.
قدرت الله شمیرانی افزود: متاسفانه طی 20سال گذشته تنها در چند ماه اخیر حسب دستور استاندار البرز  ، اقداماتی در جهت باز سازی و تصحیح هندسی جاده سهیلیه انجام شده است .
وی با  اشاره به اینکه این جاده روستایی راه ارتباطی  16 روستا و سه شهرستان چهارباغ، نظر آباد و ساوجبلاغ در استان البرز می باشد اظهار داشت: برای تعریض و اصلاح این مسیر 300میلیارد ریال بودجه نیاز است که هزینه تملک اراضی واقع در طرح تعریض نیز را باید به آن افزود.
شمیرانی تصریح کرد : با توجه به توان مالی این فرمانداری ، تعریض و بهسازی این جاده 15 کیلومتری نیازمند اختصاص بودجه از ردیف ملی است .

کپی