اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
هشدار دادستان عمومی و انقلاب قزوین به شهروندان:

مراقب فعالیت شرکت‌های لیزینگی پیش‌فروش خودرو باشید

مراقب فعالیت شرکت‌های لیزینگی پیش‌فروش خودرو باشید

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به پلمپ یک شرکت پیش فروش خودرو در این شهر، به شهروندان توصیه کرد که فریب تبلیغات واهی این شرکت‌ها را نخورند.

محمد درافشانی
محمد قاسمی در گفت و گو با ایران آنلاین تصریح کرد: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت غیرقانونی یک شرکت خودرویی که به صورت لیزینگی فعالیت می کرد، موضوع مورد بررسی قضایی قرار گرفت و در نهایت، از ادامه فعالیت یکی از شرکت‌های لیزینگی به دلیل نداشتن مجوز قانونی از سوی بانک مرکزی جلوگیری و دفتر این شرکت با مجوز قضایی در قزوین پلمب شد. 
وی ادامه داد: تاکنون هیچ‌یک از شرکت‌های لیزینگی فعال در استان، مجوزهای قانونی خود را ارئه نداده‌اند و بر اساس اعلام مدیران، آن‌ها در مراحل اخذ مجوز قرار دارند؛ به این ترتیب باید گفت، فعالیت شرکت‌های فوق تا زمانیکه موفق به اخذ مجوز نشده‌اند، فاقد وجاهت قانونی است.
قاسمی به شهروندان توصیه کرد که تنها در صورت آگاهی و دقت کافی نسبت به فعالیت قانونی این قبیل شرکت ها، نسبت به پیش خرید خودرو اقدام کنند چرا که تاکنون، این شرکت ها مجوز قانونی دریافت نکرده اند و سرمایه‌گذاری شهروندان در این قبیل شرکت ها به هیچ عنوان ضمانت قانونی ندارد و تنها درگیر مسائل حقوقی و قضایی خواهند شد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: بر اساس اخبار منتشره در رسانه‌ها، در طرح فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو بیش از ۵ میلیون نفر برای خرید ۸ هزار دستگاه خودرو ثبت نام کرده اند، لذا با توجه به شرایط مذکور، شهروندان باید هوشیار باشند که امکان پیش‌فروش خودرو توسط شرکت‌های خصوصی وجود ندارد و فریب تبلیغات واهی این شرکت‌ها را نخورند.
وی به سودجویان هشدار داد که قانون با جدیت در کمین آنهاست و به هیچ عنوان اجازه سوء استفاده به آنها و تعرض به اموال و سرمایه‌های مردم را نمی‌دهد.

قاسمی از مردم خواست نسبت به انتخاب هر شرکت یا موسسه اقتصادی برای انجام هرگونه سرمایه گذاری، دقت لازم را داشته باشند.

کپی