اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عاملان قتل دو طلبه اهل سنت گنبدکاووس در تله پلیس

عاملان قتل دو طلبه اهل سنت گنبدکاووس در تله پلیس

عاملانی که در فروردین ماه سال جاری با استفاده از اسلحه اقدام به قتل 2 طلبه اهل سنت در گنبدکاووس کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

 به گزارش ایران آنلاین ، سردار "محمد قنبری" ،رئیس پلیس آگاهی انتظامی کشور  از شناسایی و دستگیری سه نفر از عاملان قتل دو طلبه ترکمن شهرستان گنبدکاووس خبر داد و اظهار داشت: پس از قتل دو طلبه اهل سنت در محله چای بوئین گنبد کاووس با سلاح گرم در  سیزدهم فروردین ماه سال جاری، عوامل انتظامی بلافاصله ضمن انجام بررسی های میدانی، تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی افزود: به دلیل حساسیت موضوع، تیم های ویژه تخصصی کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی و پلیس اطلاعات انتظامی کشور و استان گلستان به فرماندهی سرهنگ مروتی ، رسیدگی به این پرونده را عهده دار و به صورت شبانه روزی شناسایی و دستگیری عوامل این جنایت را در دستور کار خود قرار دادند .
سردار قنبری ادامه داد: علیرغم پیچیدگی های حادثه، در نتیجه اقدام هماهنگ اطلاعاتی وعملیاتی پلیس که حاکی از اشراف اطلاعاتی کامل انتظامی است، عوامل این جنایت روز دوشنبه پنجم اردیبهشت ماه شناسایی و دستگیرشدند و از آنان اسلحه به کار رفته در قتل کشف شد.
وی در پایان با اعلام این که ضارب علت قتل را خصومت شخصی عنوان کرده است، اظهار داشت: تحقیقات از متهمان پرونده در جریان است و اطلاعات تکمیلی در این باره متعاقبا به اطلاع هموطنان خواهد رسید.

 همچنین رئیس کل دادگستری گلستان نیز در این ارتباط گفت : متهم در بازجویی ها اقرار کرده است به علت اختلافات شخصی ، پس از تهیه اسلحه، اقدام به قتل  دو روحانی گنبدی کرده است.

این مقام ارشد قضایی استان با بیان این بررسی ها نشان می دهد این قتل ها هیچ انگیزه خارجی و یا ارتباط به گروه های تروریستی ندارد افزود: هم مقتولان و هم سه نفری که دستگیر شده اند ، از  اهل سنت گنبدکاووس هستند.

آسیابی با بیان این که متهمان سابقه کیفری ندارند گفت: در بازرسی از منزل متهم، چهار قبضه سلاح جنگی کشف شد.

حیدر آسیابی افزود: پرونده در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای گنبدکاووس به صورت ویژه در حال رسیدگی است.

سرهنگ مروتی رئیس پلیس آگاهی استان گلستان نیز در ادامه گفت :شامگاه شنبه ۱۳ فروردین دو نفر در محله چای بویین گنبدکاووس به قتل رسیدند و از همان زمان بروز این حادثه تیم ویژه ای متشکل از دادستان مرکز استان، دادستان گنبدکاووس و بازپرس پرونده و کارآگاهان زبده پلیس پیگیر روند پرونده بودند. 

وی افزود: عاملان این جنایت چندروز پیش نیز که قصد سرقت مسلحانه از یک مکان را داشتند با گرفتن یک خودرو دربستی در بین مسیر دست به قتل راننده می زنند که پس از دستگیری به این جنایت هولناک اعتراف کردند.   

 

کپی