اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خالد مشعل خواستار تشکیل "ارتش الاقصی" شد

خالد مشعل خواستار تشکیل "ارتش الاقصی" شد

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج خواستار تشکیل "ارتش الاقصی" از سوی امت اسلام برای مبارزه با رژیم اشغالگر قدس شد و از همگان خواست تا در حمایت اجتماعی، سیاسی و رسانه ای و مالی از این ارتش سهمی داشته باشند.

به گزارش ایران آنلاین،  "خالد مشعل" در سخنانی در نشست ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین که با حضور صدها نفر از شخصیت‌های برجسته اسلامی و حامیان فلسطین از ۴۰ کشور دنیا تشکیل شده بود، تصریح کرد: استراتژی دشمن صهیونیستی مبتنی بر سیطره نهایی بر سراسر سرزمین فلسطین است و این رژیم به هر شیوه‌ای در تلاش برای یکسره کردن نبرد در مسجد الاقصی است.

وی همچنین درخصوص مقاومت فلسطینیان در موضوع مسجدالاقصی تاکید کرد که ملت فلسطین پس از روزها جهاد، نگهبانی و رویارویی با اشغالگران صهیونیست در مسجد الاقصی، این نبرد را پیروزمندانه به پایان رساند.

مشعل خاطر نشان کرد: ملت فلسطین با تکیه بر حق خود در قدس و مسجد الاقصی، شجاعانه در برابر تجاوزات اشغالگران اسرائیلی ایستاد و ثابت کرد که این مسجد تنها متعلق به مسلمانان است و یهودیان هیچ حقی در آن نداشته و ندارند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی عنوان کرد: به رغم نابرابر بودن امکانات، عزم و اراده ملت فلسطین بر اراده و خواسته صهیونیست‌ها پیروز شد.

مشعل گفت: پیشگام نبرد اخیر در مسجد الاقصی، گروهی از جوانان و زنان مبارز و معتکف فلسطینی در مسجد الاقصی بودند که به نیابت از امت اسلام به دفاع از قبله نخست مسلمانان برخواستند.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی