اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد:

روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی
کمال ضیایی

اگرچه آمارهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر از سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی می‌دهد اما این به معنای ساده‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

به گزارش ایران آنلاین، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه طی 10 روز گذشته، 5 روز را بدون فوتی کرونا در استان خراسان رضوی پشت سر گذاشتیم، گفت: خوشبختانه در هفته اخیر مراجعان سرپایی و بستریان کرونا در استان، روند کاهشی داشته و به طور نسبی به شرایط پایدار رسیده ایم که امیدواریم این روند همچنان تداوم داشته باشد.
دکتر محمد پهلوان، در خصوص شیوع پیک هفتم در استان نیز یادآور شد: از اواخر تعطیلات نوروزی تاکنون، خراسان رضوی شرایط ثابتی را در خصوص ابتلا به کرونا و بستری ناشی آن تجربه کرده که درحال حاضر نشانه‌هایی از ورود به پیک هفتم کرونا در استان مشاهده نشده است.
وی، بر تکمیل پوشش واکسیناسیون در استان تأکید کرد و گفت: با توجه به گردشگرپذیر بودن مشهد مقدس و جمعیت بالای شناور، ترزیق دوز سوم واکسن کرونا برای گروه‌های هدف ضرورتی است که نباید به هیچ عنوان ساده انگاشته شود.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی و شلوغ و تکمیل پوشش واکسیناسیون تأکید کرد و افزود: متأسفانه واکسیناسیون دوز سوم در استان به‌شدت کاهش پیدا کرده و این یک معضل جدی است؛ شهروندان فراموش نکنند که واکسیناسیون ملی دوز دوم سبب شد که میزان فوت‌شدگان ایران در پیک ششم کرونا حتی در مقایسه با کشورهای آمریکایی و اروپایی یک چهارم شود.
وی ادامه داد: اگر ایمنی جمعی پایین باشد، در صورت احتمال بروز پیک جدید، با موج‌های سهمگین مواجه خواهیم شد از این رو انتظار می‌رود، افراد مشمول دریافت واکسن، بدون فوت وقت، نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.
این مسئول یادآور شد که انجام واکسیناسیون در  مراکز بهداشتی استان خراسان رضوی برای گروه های سنی 5 سال به بالا انجام می‌شود و افراد می‌توانند به راحتی برای انجام دوز بعدی واکسن خود اقدام کنند.

 

کپی