اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جذب 4 برابری تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری در سیروان

جذب 4 برابری تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری در سیروان
محمدکریم ویسی خبرنگار

رئیس اداره تعاون ؛کار و رفاه اجتماعی شهرستان سیروان از جذب 4 برابری تسهیلات اشتغال روستایی عشایری در این شهرستان خبر داد.

علی حیدری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایران در استان ایلام افزود: در طول سال۹۷ تاکنون بیش از 269 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری از طریق بانک های عامل پرداخت شده که در این راستا 432 نفر بصورت مستقیم در این شهرستان اشتغالزایی شده است.
وی اظهار داشت: برای اشتغالزایی روستائیان و عشایر منطقه 22 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت شده است.
رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سیروان از پرداخت 2 میلیارد تومان وام مشاغل خانگی خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر این،مبلغ 2 میلیارد  تومان وام کرونا به واحدهای کارگری ؛بنگاهها ومشاغل آسیب دیده پرداخت شده است.
حیدری خاطرنشان کرد: در 6 ماهه دوم سال گذشته 3 میلیارد تومان وام مشاغل خانگی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان پرداخت شده است.
رئیس تعاون؛کار و رفاه  اجتماعی شهرستان گفت:نظارت مستمر برطرحهای اشتغال روستایی وعشایری ومشاغل خانگی،بازید و سرکشی از واحدهای کارگری، خدمات مشاوره ای در زمینه روابط کار وتسهیلات خوداشتغالی از دیگر اقدامات بوده است.
حیدری افزود: در زمینه صلح وسازش اختلافات کارگری، برگزاری دوره های پیشگیری از اعتیاد در واحدهای صنعتی وکارگری و حمایت همه جانبه از کارآفرینان و به جهت ارزش نهادن به مقام کارآفرینی و تقویت اشتغال جزو شهرستان های برتر در سطح استان بوده است.

کپی