اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

میوه را از میادین بخرید؛ 40 درصد ارزان تر است

میوه را از میادین بخرید؛ 40 درصد ارزان تر است

فاصله قیمت برخی از میوه‌های پرمصرف در میادین با میانگین قیمت آنها در مغازه‌های سطح شهر به بیشتر از ۴۰ درصد رسیده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/  بر اساس آخرین نرخنامه های سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، انگور، سیب قرمز و زرد، پرتقال تو سرخ و تامسون شمال، کیوی و نارنگی کینو میوه‌هایی هستند که در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با قیمتی بیش از ۴۰ درصد ارزان‌تر از میانگین نرخ‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

بر این اساس، در میان میوه‌های ذکر شده انگور با قیمت هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و ۵۱ درصد اختلاف بیشترین تفاوت قیمت و موز با قیمت هر کیلوگرم ۲۹ هزار و ۵۰۰ و ۱۳ درصد، کمترین تفاوت قیمت را با میانگین نرخ محصولات مشابه در سطح شهر دارد.

این گزارش می افزاید، پرتقال تو سرخ با قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و ۴۴ درصد، پرتقال تامسون شمال با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان و ۴۳ درصد، کیوی با قیمت هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان، ۴۳ درصد، سیب زرد با قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان، ۴۱ و نیم درصد، سیب قرمز با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان، ۴۱ و نیم درصد و نارنگی کینو با قیمت هر کیلوگرم ۲۱ هزار تومان، ۴۰ درصد، دیگر محصولاتی است که در میادین میوه و تره‌بار بیش از ۴۰ درصد با میانگین قیمت محصولات مشابه در سطح شهر اختلاف قیمت دارد.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که انواع محصولات فرنگی نیز در میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین قیمت محصولات مشابه ۳۰ درصد ارزان‌تر عرضه می‌شود.

 بیش از ۲۶۰ بازار و میدان میوه و تره بار در مناطق ۲۲ گانه تهران فعال است.

/انتهای پیام
 

کپی