اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان درباره کشتار مسجد جامع خاتم الانبیا(ص) مزارشریف

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان درباره کشتار مسجد جامع خاتم الانبیا(ص) مزارشریف

شورای علمای شیعه افغانستان درباره کشتار مسجد جامع خاتم الانبیا(ص) مزارشریف بیانیه صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُۥ جَهَنَّمُ خَٰلِدًا فِیهَا وَغَضِبَ ٱللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُۥ وَأَعَدَّ لَهُۥ عَذَابًا عَظِیمًا.

مردم مظلوم و نجیب افغانستان!
مدت چندی بود که خبر انفجار و انتحار کمتر شنیده می شد و کم کم امیدواری به امنیت و ثبات در کشور در اذهان مردم ریشه می دوانید، اما با تاسف در هفته ای که گذشت اخبار زیادی در رابطه به نا امنی ها شنیدیم و خوف و هراس ناامنی های ممتد چهل سال گذشته و به خصوص سالهای پسین دوباره در اذهان عامه مردم قد برافراشت.

به گزارش ایران آنلاین ، حمله تروریستی انتحاری در مسجد خاتم الانبیا(ص) مزار شریف (مسجد سه دکان) که نمازگزارن روزه دار را هدف قرار داد و ده ها نفر را در حال عبادت در پیشگاه خداوند(ج) شهید و مجروح کردند، فاجعه بار ترین و شنیع ترین عمل تروریستان بود. به عهده گرفتن مسئولیت این حمله تروریستی از جانب گروه داعش شاخه خراسان، یکبار دیگر به اثبات رسانید که پیروان یک مذهب و اعضای یک قوم خاص، به صورت سیستماتیک مورد حملات انتحاری و تروریستی این گروه قرار می گیرند.

شورای علمای شیعه افغانستان ضمن‌ محکومیت شدید و تقبیح جدی این فاجعه عظما و عمل غیر انسانی و غیر اسلامی حمله به عابدان خانه خدا، شهادت نماز گزاران روزه دار را به تمامی ملت داغدار افغانستان مخصوصا خانواده های معظم شهدای عزیز تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال(ج) صبر جمیل و اجر جزیل برای صاحبان مصیبت و شفای عاجل برای مجروحان این حادثه جان گداز استدعا می نماید.

از نیروهای امنیتی امارت اسلامی خواسته می شود تا در تامین امنیت جان، مال، عرض و ناموس ملت جدی بوده برای تامین امنیت از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

شکی نیست که عاملان این نوع جنایات در شرایط موجود می خواهند در میان ملت افغانستان نفاق و تفرقه قومی و مذهبی ایجاد نمایند اما مردم هوشیار کشور ما بخوبی می دانند که تروریستان ربطی به هیچ یک از مذاهب اسلامی ندارند و لذا نمی توانند به اخوت اسلامی و وحدت ملی ما صدمه ای بزنند.

شورای علمای شیعه افغانستان در پایان از مردم متدین و فهیم کشور می خواهد که از هر طریق ممکن به دلجویی و یاری خانواده‌های شهدا و مجروحین بشتابند؛ مخصوصا افراد مستعد برای خون دادن، بر اساس نیازمندی که داکتران اعلام می دارند، به شفاخانه هایی که مجروحان به سر می برند، مراجعه کنند تا مجروحان بیشتری به دلیل کمبود خون از دست نروند.

والسلام علیکم ورحمت الله
شورای علمای شیعه افغانستان
۱۴۰۱/۲/۲ هجری شمسی

کپی