اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قطار شیطنت‌های ایلان ماسک به توئیتر رسید

قطار شیطنت‌های ایلان ماسک به توئیتر رسید

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس بعد از خریداری 9 درصد از سهام توئیتر برای اضافه شدن قابلیت ویرایش به این شبکه اجتماعی نظرسنجی به راه انداخته است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از فارس، ایلان ماسک مدیر عامل تسلا 9.2 درصد از سهام شرکت توئیتر را خریداری کرده و با این کار به بزرگترین سهامدار این شبکه اجتماعی مبدل شده است.

ارزش این سهام نزدیک به 3 میلیارد دلار است و با این کار ایلان ماسک موجب رشد 27 درصدی ارزش سهام توئیتر شده است.

اقدام ماسک در شرایطی صورت می گیرد که گفته می شود وی به دنبال راه اندازی یک پلتفرم شبکه اجتماعی است، وی به تازگی تعهد توئیتر به آزادی بیان را نیز زیر سوال برده است.

او همچنین یک نظرسنجی را منتشر کرده و از کاربران توییتر پرسیده که آیا خواستار اضافه شدن دکمه ویرایش به توئیتر هستند یا نه، ویژگی که بسیاری از کاربران توئیتر خواستار ایجادش هستند. به دنبال این رویداد، پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی توئیتر، از کاربران خواست تا در صورت حضور در این نظرسنجی "با دقت رای دهند".

در کمتر از سه ساعت بعد از شروع نظرسنجی، بیش از 1.2 میلیون کاربر رای دادند که بیش از 75 درصد از آنها از گزینه اضافه شدن خدمات ویرایش حمایت کردند.

هفته گذشته، در نظرسنجی دیگری، ماسک پرسیده بود که آیا الگوریتم توییتر باید منبع باز باشد یا خیر. بیش از 82 درصد از کاربران پاسخ مثبت دادند، در همان زمان مدیر عامل سابق توئیتر جک دورسی گفته بود: "انتخاب الگوریتم مورد استفاده باید برای همه آزاد باشد."

ماسک که یک کاربر پرکار توییتر است، از زمان پیوستن به این سایت در سال 2009، بیش از 80 میلیون دنبال کننده دارد و از این پلتفرم برای انتشار چندین اطلاعیه، از جمله کنایه زدن به خود تسلا که باعث درگیری او با سهام داران عمده این شرکت شد، استفاده کرده است.

با این حال، اخیراً، ثروتمندترین فرد جهان از پلتفرم رسانه های اجتماعی و سیاست های آن انتقاد کرده است ودر یک نظرسنجی توییتری از کاربران پرسیده است که آیا معتقدند این پلتفرم به اصل آزادی بیان پایبند است یا خیر، که بیش از 70 درصد به آن رای منفی دادند.

/انتهای پیام

کپی