اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توضیحات قاضی زاده هاشمی درباره بودجه خدمات رسانی به ایثارگران

توضیحات قاضی زاده هاشمی درباره بودجه خدمات رسانی به ایثارگران

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره بودجه خدمات رسانی به ایثارگران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی صبح روز شنبه ۶ فروردین در دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران که در محل نمازخانه ستاد مرکزی بنیاد برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن سال نو و ایام ماه شعبان و میلاد حضرت ولی عصر (عج) گفت: با آغاز قرن جدید وارد دوران جدیدی در سیر زندگی و اتفاقات ملت ایران می‌شویم.


وی با بیان اینکه همه موجودات به جز خداوند فانی هستند و همه ما به سوی خدا برمی‌گردیم افزود: عالم هستی پر از جذابیت‌ها و عوامل فریبنده برای انسان‌هاست و انسان باهوش کسی است که بی‌توجه به این مسائل بر هدف خود متمرکز می‌شود و البته این هوش را نباید با هوش مادی اشتباه گرفت. باهوش‌ترین افراد شهدا بودند که متوجه شدند باید با خود خداوند معامله کنند.


معاون رئیس جمهور ادامه داد: در پس هر تولد مرگ قرار دارد و در پس هر مرگ هم یک تولد و ما پس از مرگ به عالم جدیدی منتقل می‌شویم که باید برای آن آمادگی داشته باشیم. رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به نوعی در همین مسیر قرار دارد و باید جامعه را با مفهوم معاد آشنا سازد. برای این کار باید نمونه‌های اصیل و واقعی معادگرایی که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند را بیش از پیش به جامعه معرفی کنیم.


قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: شهدا جان خود را برای نجات جان دیگران، حفظ مکتب و خاک میهن فدا کرده‌اند و خانواده‌های این عزیزان باید بهتر از هر کسی در مسیر شهدای خود حرکت کنند تا جامعه با دیدن این رویه به درستی و پاکی این مسیر پی ببرد.


وی با اینکه رفتار جامعه ایثارگری آیینه رفتار کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران است ادامه داد: رفتار جامعه هدف هر سازمانی متأثر از رفتار مسئولین و کارکنان آن مجموعه است. بر همین اساس وظیفه همه ما است که تلاش کنیم شهدا را الگوی خود قرار دهیم و رفتارمان را بر آن اساس شکل دهیم.


معاون رئیس جمهور افزود: در ماه‌های انتهای سال تلاش کردیم تا وضعیت بودجه‌ای بنیاد شهید و امور ایثارگران را بهبود ببخشیم و توفیقاتی در این مسیر به دست آمد که امیدواریم بودجه خدمات رسانی به ایثارگران در مسیر اجرا نیز به خوبی تخصیص پیدا کند. در زمینه سازمان‌های اقتصادی تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز تلاش کردیم ساماندهی لازم را به منظور افزایش بهره‌وری انجام دهیم. اما مهمتر از تمام این موارد اهمیت اصلاح رفتار و منش سازمانی است و باید در این راستا خود را به معنای واقعی عضوی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و خدا را همواره ناظر بر اعمالمان بدانیم و به عنوان یک نهاد الگو به وظایفی که بر دوشمان قرار دارد عمل کنیم.

/انتهای پیام 

کپی