اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ضرغامی: ظرفیت مراکز اقامتی تکمیل است

ضرغامی: ظرفیت مراکز اقامتی تکمیل است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تکمیل صددرصدی ظرفیت مراکز اقامتی، سیاحتی، زیارتی و گردشگری کشور در چهارمین روز از تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین،  سید عزت‌الله ضرغامیعزت‌الله ضرغامی روز پنجشنبه - ۴ فروردین ۱۴۰۰- در حاشیه بازدید از غار تاریخی دانیال سلمان‌شهر در استان مازندران اظهار داشت: با توجه به حجم بالای گردشگران و مسافران نوروزی، باید به تقویت زیرساخت‌ها نیز اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه توجه به زیرساخت‌ها و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری در سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: بازدید از موزه‌ها، کاخ موزه‌ها، مراکز دیدنی و پارک‌های کشور در دو روز گذشته چهار برابر سال گذشته شده است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: استان‌های تهران، فارس، اصفهان و استان‌های شمالی کشور بیشترین سفر و بازدید را داشته‌اند.

وزیر میراث‌فرهنگی، غار تاریخی دانیال سلمان‌شهر مازندران را یکی از جاذبه‌های، طبیعی، تاریخی مقاصد گردشگری و توریستی کشور دانست و گفت: تلاش می‌کنیم تا زیرساخت‌های گردشگری هر چه سریع‌تر برای بازدیدکنندگان مهیا شود. ارتقای وضعیت جاده‌ها، پارکینگ‌ها و اسکان از جمله برنامه‌هایی است که باید با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی تحقق پیدا کند.

ضرغامی همچنین با همراهی سیدشمس‌الدین حسینی نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی،   در بازدید از روستای سلیم آباد روستای ملی سفال از نزدیک در جریان نحوه فعالیت های این خانواده  هنرمند و موانع پیش رو در دهکده سفال تنکابن قرار گرفت.

 

/انتهای پیام 

کپی