اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
خزعلی:

گیلان باید یکی از پایلوت های طرح تسهیلاتی فرزندآوری در کشور شود

گیلان باید یکی از پایلوت های طرح تسهیلاتی فرزندآوری در کشور شود

معاون رییس جمهور با استقبال از طرح تسهیلات فرزندآوری در گیلان بیان کرد: این طرح‌ها باید به‌عنوان پایلوت در استان گیلان اجرایی شود تا از کهولت سن در گیلان نیز جلوگیری شود.

به گزارش ایران آنلاین ، انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز در دیدار با اقشار زنان گیلان در سالن اجتماعات هلال احمر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت اظهار کرد: به رسمیت شناختن وجود بانوان، توانمندی و ظرفیت‌ها از مواردی است که رئیس جمهور به این مسئله اعتقاد داشته و پیگیر آن هستند.

وی با تأکید بر اینکه توانمندی‌های چندگانه بانوان یکی از مزیت‌های مهم آنان است، گفت: سلامت‌های مالی واخلاقی در حوزه مدیریت از ویژگی‌های بارز مدیریتی بانوان است و باید مورد توجه قرار بگیرند‌.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از مورد توجه قرار گرفتن بانوان در دولت سیزدهم ابراز امیدواری کرد و تصریح کرد: در حوزه استاندارد در کالاها، تولیدات و خدمات امیدواریم بتوانیم بازار خوبی را در سطح ملی و بین‌المللی بدست آوریم و بازارچه‌های دائمی، فصلی، مرزی و صادراتی ایجاد کرده تا مواردی که در داخل به اشباع رسیده در سطح بین‌الملل بر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

خزعلی با تأکید بر شناسایی نیازها، سلیقه‌ها و تولیدات مورد نیاز برای بازار بین‌الملل گفت: با پیگیری این امور به دنبال تسهیل در صادرات و تولیدات بازار بین‌الملل و صدور مجوزهای لازم برای بانوان کارآفرین هستیم.

وی بیمه بانوان خانه‌دار را از مسائلی دانست که سال‌ها مورد تأکید برنامه دولتها بوده  است و افزود: به دنبال این هستیم بیمه بانوان سرپرست خانوار را در صورت تامین بودجه تا حدی پوشش دهیم و امیدواریم به مرحله عملیاتی برسیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیگیری معاونت بانوان برای مشاغل شناور به منظور فرزندآوری و خانه‌داری بیان کرد: جمعیت سالمند گیلان زنگ خطر است و باید شرایطی باشد که خانم‌ها علاوه بر کار اجتماعی به کار خانوادگی و فرزندآوری نیز بپردازند و این امر باید در گیلان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

خزعلی با تأکید بر اجرایی شدن دورکاری برای بانوان گفت: این امر ممکن است تیغ دولبه‌ای برای به کارگیری بانوان و استخدام آنان شود بنابراین باید این موارد را در نظر گرفته و با بررسی تمام جوانب این امر را عملیاتی کنیم.

وی با استقبال از طرح  تسهیلات فرزندآوری در گیلان بیان کزد: این طرح‌ها باید به‌عنوان پایلوت در استان گیلان اجرایی شود تا از کهولت سن در گیلان نیز جلوگیری شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان بیشترین آسیب را در تغییرات اقلیمی می‌بینند، افزود: باید با برنامه‌ریزی لازم از کسب‌وکارهای خرد، تسهیلات کشاورزی و زیست محیطی زنان سرپرست خانوار حمایت کنیم و تا جایی که بتوانیم ضامن و وثیقه را برای تسهیلات زنان سرپرست خانوار حذف خواهیم کرد.

خزعلی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را از مسایل مهم استان دانست و تأکید کرد که دولت باید به طور جدی این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

وی ایجاد مشوق‌های لازم، جلوگیری از صدمات خاص به زنان و خانواده و قانون‌های حمایتی را از دیگر موارد مورد تأکید برشمرد که به صورت جدی در حال پیگیری توسط امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده مجوزهای کارآفرینی را از مشکلات جدی کارآفرینان برشمرد و گفت: تا جایی که شرایط و امکانات ما اجازه می‌دهد از این امور پیگیری و حمایت م کرد.

خزعلی همچنین از ارائه مشاوره رایگان تا یک سال بعد از ازدواج نیز خبر داد که توسط معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده  در حال پیگیری است.

در انتهای این نشست از راوک داوودپور فرزند شهید مدافع سلامت گیلانی نیز تجلیل شد.

انتهای پیام/ 

کپی