اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری 14 میلیون دلاری اسقف کلیسا

کلاهبرداری 14 میلیون دلاری اسقف کلیسا
آرزوکیهان

اسقف سابق یک کلیسای تاریخی آفریقایی - آمریکایی متهم به کلاهبرداری از جماعات کالیفرنیا با رهن دادن اموال آنها به منظور دریافت 14 میلیون دلار وام محکوم شده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ای بی سی ، اسقف سابق کلیسای تاریخی آفریقایی آمریکایی به جرم کلاهبرداری از مردم دستگیر شد.
بنا بر کیفرخواست اعلام شده" استکاتو پاول"، 62 ساله، از" ویک فارست"، کارولینای شمالی، و همسرش "شیلا کوینتانا"، 67 ساله، از والیجو، کالیفرنیا، به توطئه و کلاهبرداری  متهم شده اند.
دادستان ها گفتند که این دو روز سه شنبه دستگیر و در دادگاه های کارولینای شمالی و ساکرامنتو، کالیفرنیا حاضر شدند. بلافاصله مشخص نشد که آیا آنها وکلایی دارند که از طرف خود صحبت کنند.
مقامات گفتند که پاول در سال 2016 به عنوان اسقف در کلیسای اسقفی آفریقا انتخاب شد که تاریخچه آن به سال 1796 میلادی می رسد و حدود 1.4 میلیون عضو دارد. او ریاست جماعات غرب ایالات متحده را بر عهده داشت، اما سال گذشته پس از اینکه مقامات به این نتیجه رسیدند که او از موقعیت و بودجه کلیسا سوء‌استفاده کرده است ، خلع لباس شد.
در کیفرخواست آمده است که "پاول و کوئینتانا" ناحیه اسقفی غربی را راه‌اندازی کردند و از این نهاد برای دریافت غیرقانونی اسناد اعطایی به املاک متعلق به جماعت در" اوکلند"،" سن خوزه"، "پالو آلتو" و" لس‌آنجلس "استفاده کردند.
دادستان در این باره گفت: مردم ساکن منطقه بدهی وام مسکن اندکی داشتند یا اصلاً بدهی نداشتند تا اینکه این زوج بدون اجازه از املاک خود به عنوان وثیقه برای دریافت بیش از 14 میلیون دلار وام با بهره بالا استفاده کردند.
بنا بر اطلاعات موجود" پاول و کوینتانا" سپس پول را به نفع شخصی خود، از جمله بازنشستگی وام مسکن در خانه پاول در کارولینای شمالی، خرید املاک و مستغلات در آنجا، و پرداخت های نقدی شان هزینه کرده اند.

انتهای پیام/

کپی