اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر کشور از گردنه صلوات‌آباد سنندج بازدید کرد

وزیر کشور از گردنه صلوات‌آباد سنندج بازدید کرد

وزیر کشور به منظور بررسی مشکلات تردد و امکانات موجود از گردنه صلوات‌آباد سنندج در مسیر دهگلان - سنندج بازدید کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا، احمد وحیدی عصر روز سه‌شنبه از گردنه صلوات‌آباد سنندج بازدید کرد و از نزدیک در جریان اجرای عملیات چهارخطه کرده این گردنه سخت‌گذر و پرتردد استان کردستان قرار گرفت.

وزیر کشور به همراه استاندار کردستان و جمعی از مسوولان استان در ادامه بازدید خود از این گردنه از راهدارخانه گردنه صلوات‌آباد و پایگاه جمعیت هلال احمر مستقر در این گردنه نیز بازدید کرد و امکانات موجود در مواقع بحران برای امدادرسانی و اسکان مسافران را بررسی کرد.

به گفته مسوولان اداره کل راه و شهرسازی کردستان پروژه چهارخطه گردنه صلوات آباد سنندج بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن به ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

طرح احداث پروژه چهارخطه گردنه صلوات آباد در سه قطعه تعریف شده که قطعه اول آن به طول ۹.۲ کیلومتر، قطعه دوم آن به طول ۵.۴ کیلومتر و قطعه سوم آن نیز ۶.۲ کیلومتر است که در مجموع ۲۱ کیلومتر طول دارد.

از مجموع ۲۱ کیلومتر این مسیر که تاکنون برای آن ۷۳۰ میلیارد ریال هزینه شده، ۱۲ کیلومتر از پروژه به بهره‌رداری رسیده، چهار کیلومتر آماده آسفالت و پنج کیلومتر از مسیر باقیمانده است.

وزیر کشور عصر روز سه‌شنبه در سفری از پیش اعلام نشده و با هدف بررسی راههای ارتباطی و آخرین وضعیت روستاهای در محاصره برف این استان پس از بارش‌های اخیر، وارد سنندج مرکز استان کردستان شد.

بازدید از گردنه صلوات‌آباد سنندج، شرکت در جلسه مدیریت بحران استان کردستان با موضوع بررسی آخرین وضعیت روستاهای در محاصره برف و چگونگی امدادرسانی به این مناطق از جمله برنامه‌های وزیر کشور در سفر به کردستان است.

انتهای پیام/

کپی