اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

7 زخمی در حادثه برخورد هواپیمای اف -35 با ناو هواپیما بر

7 زخمی در حادثه برخورد هواپیمای اف -35 با ناو هواپیما بر
آرزوکیهان

برخورد هواپیمای اف -35 با ناو هواپیمابر آمریکا 7 زخمی بر جا گذاشت.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان ،‌ سقوط هواپیمای جت اف – 35 آمریکایی روی عرشه ناو هواپیما بر "یو اس اس کارل وینسون در دریای چین 7 تن زخمی شدند.
گزارش های رسیده نشان میدهد خلبان در حال انجام عملیات پرواز معمولی بود که سقوط کرده است اما در آخرین تلاش خود موفق شده تا قبل از سقوط هواپیما از آن خارج شود . در این حادثه 6 ملوان زخمی و خلبان نیز در میان افراد زخمی بوده است.
اطلاعات منتشر شده حاکی است که 4ملوان زخمی با استفاده از هلی کوپتر به مرکز پزشکی ذر" مانیل" فیلیپین منتقل شده و 3 ملوان دیگر در ناو تحت معالجه قرار گرفتند.
ستوان "مارک لنگفورد"، سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در ژاپن، روز سه شنبه گفت که برخورد به عرشه پرواز وینسون "سطحی" بوده و کشتی جنگی و بال هوایی آن فعالیت عادی خود را از سر گرفته اند.
لنگفورد گفت، در مورد F-35، "وضعیت بازیابی در حال انجام است."
این سقوط اولین مورد برای یک F-35C، نوع جنگنده تک موتوره رادارگریز نیروی دریایی ایالات متحده است که برای عملیات خارج از ناوهای هواپیمابر طراحی شده است.
دو ناو گروه هواپیمابر آمریکایی با بیش از ۱۴ هزار ملوان و تفنگدار دریایی با هدف نشان دادن توانایی‌ها و قدرت نیروی دریایی آمریکا در حال انجام تمریناتی در دریای چین جنوبی هستند.
لنگفورد گفت که ضربه به عرشه ناو یو اس اس کارل وینسون سطحی بود و هر دو ناو هواپیمابر پروازهای معمول خود را از سر گرفتند.
 

انتهای پیام/

کپی