اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

قاتل سریالی تحت تعقیب پس از 23 سال دیده شد

قاتل سریالی تحت تعقیب پس از 23 سال دیده شد
آرزوکیهان

قاتل سریالی که موفق شده بود 23 سال از دست پلیس فرار کند در جزیره ای در کارائیب دیده شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر،‌ "نورمن ولکر فرانتس"  قاتل سریالی  که در ماه مه 1995 میلادی زندانی شده بود دو سال بعد موفق شد از میله های سلول خود رد شده و پا به فرار بگذارد.
طبق گزارش‌ها، تحت تعقیب‌ترین مرد آلمان که از زمان فرار از زندان در سال 1995 متواری بود، در جزیره‌ای در دریای کارائیب دیده شده است.
"فرانتس"، 51 ساله، که در آن زمان برای ورود به کالج تحصیلات تکمیلی کالج "وستفالیا "دورتموند آماده می شد، در یک باند جنایتکار که به بانک ها حمله می کرد، به جرم قاچاق سیگار و اسلحه وارد یک باند جنایتکار شده و قتل های زیادی انجام داده بود.
بنا بر گزارش پلیس لهستان پس از باج گیری های باند توسط تامین کنندگان سیگارشان، فرانتس و سه مرد دیگر چند مرد لهستانی را به کمین کشاندند و یک نارنجک دستی به داخل وسیله نقلیه آنها پرتاب کردند که همگی آنها کشته شدند.
مدت کوتاهی پس از آن، فرانتس در یک باجه عوارضی در تلاش برای رسیدن به فرانسه به همراه نامزد ۲۳ ساله‌اش که تنها به نام "ساندرا سی" نامیده می‌شود، دستگیر شد.
او یک سال بعد به حبس ابد محکوم و یک سال بعد دوران محکومیت خود را در زندان JVA Hagen در آلمان آغاز کرد، اما به زودی پس از اره کردن میله های سلول خود در 11 مارس 1997 فرار کرد.
پنج روز پس از فرار، "فرانتس" به یک نگهبان به نام" رودولف تام "تیراندازی کرد و یک صندوق نقدی معادل 4280 پوند به ارز محلی از بانک درسدنر در شهر وایمار به سرقت برد.
این قاتل سریالی همچنین نگهبانان امنیتی "گرد کوخ" و" پیتر سیدل "را که چهار ماه بعد می خواستند 214000 پوند را در یک ماشین زرهی پشت یک سوپرمارکت در شهر هال انبار کنند، کشت و پول ها را به سرقت برد.
یک بازپرس اداره جنایی پلیس لهستان گفت: "محافظان امنیتی هیچ شانسی نداشتند. او از همان ابتدا قصد داشت بلافاصله تیراندازی کند."
"فرانتس "برای دومین بار توسط بازرسان آلمانی در شهر آلبوفیرا پرتغال در اکتبر 1998 دستگیر شد، جایی که او به عنوان یک مشاور املاک با هویت جعلی "کارستن مولر "کار می کرد اما بازهم موفق به فرارشد.
اکنون به گفته بازرسان اداره جنایی پلیس ایالت نوردراین-وستفالن، این مرد 51 ساله که در فوریه 2021 به لیست های تحت تعقیب اینترپل و یوروپل اضافه شده بود، اخیراً در جزیره "کوراسائو "در دریای کارائیب دیده شده است.
بازپرس پرونده گفت: «یک گردشگر آلمانی در ماه آوریل مردی را در جزیره دید که با توصیف "نورمن فرانتس" مطابقت داشت.او می داند که اجازه ندارد نزدیک آلمانی ها باشد. آنها ممکن است او را بشناسند.»
رئیس بازپرس که بیش از 14 سال روی این پرونده کار می کند، افزود: فرانتس فردی مودب و باهوش است و می تواند برای  زنان فردی بسیار جذاب باشد.فرانتس می خواهد به اهداف مادی خود برسد یا به طور خلاصه پول بدست آورد. او مجرمی بسیار بسیار خطرناک است."
اداره پلیس جنایی فدرال در آلمان برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود، 20920 پوند جایزه تعیین کرده است.

انتهای پیام/

کپی