اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
ادای احترام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهدای استان فارس

استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است

استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه اصلی و ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت‌های فرهنگی است که برای این حوزه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم و در کنار آن از ظرفیت‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی صبح روز دوشنبه ۴ بهمن در ابتدای سفر دو روزه خود به استان فارس با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر شیراز با قرائت فاتحه و نثار گل به جایگاه و مقام بلند شهدا ادای احترام کرد و در ادامه در صحن آستان مقدس حضرت احمدبن موسی‌الکاظم شاهچراغ (ع) حضور یافت و به زیارت پرداخت.

معاون رئیس‌جمهور همچنین در دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژاکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز تصریح کرد: در دهمین سفر استانی خود توفیق حضور در استان فارس نصیب ما شده است. این سفرها با محوریت حضور در برنامه‌ای به منظور بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود و علاوه بر آن دیدارهایی با ایثارگران استان نیز داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این سفرها حضور دارند و میز خدمت با حضور آنان تشکیل می‌شود تا ایثارگرانی که به هر دلیلی نیاز به حضور در مرکز داشته باشند، کار خود را مستقیما در خود استان به نتیجه برسانند. البته این کار به غیر از ملاقات‌های حضوری و ویدئوکنفرانسی است که در خود مرکز انجام می‌شود. همچنین در جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان‌ها نیز شرکت می‌کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات جامعه ایثارگری جدای از مشکلات کلی جامعه نیست افزود: مسائلی مانند اشتغال و مسکن دغدغه کلی در جامعه است که ایثارگران نیز در این زمینه‌ها دارای مشکل هستند. متأسفانه تاکنون قسمت اعظم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرا نشده است و در حال حاضر نیز محدودیت‌هایی در زمینه تأمین بودجه و منابع وجود دارد، اما خوشبختانه دولت جناب دکتر رئیسی نگاه بسیار خوبی به ایثارگران دارد و امیدواریم با توجه به این نگاه بتوانیم در مسیر بهبود کیفیت خدمات‌رسانی به این عزیزان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی و ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت‌های فرهنگی است که برای این حوزه نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم و در کنار آن از ظرفیت‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم.

آیت‌الله دژاکام نیز در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت‌رسانی به ایثارگران گفت: امیدواریم با مدیریت خوبی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران شکل گرفته است شاهد رفع مشکلات جاری جامعه معزز ایثارگری باشیم تا زمینه برای فعالیت‌های بهتر به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود.

وی افزود: ایثارگران عزیز ما بسیار ماخوذ به حیا هستند و در بسیاری از موارد از بیان مسائل و مشکلات خود پرهیز می‌کنند، اما این موضوع نباید باعث شود که نسبت به مشکلات آنان بی‌توجهی صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در ادامه به بیان نکات و مسائلی در خصوص خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان فارس پرداخت.

انتهای پیام/

کپی