اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

پسر14 ساله پدرش را با چاقوی میوه خوری کشت

پسر14 ساله پدرش را با چاقوی میوه خوری کشت
آرزوکیهان

پسر 14 ساله سنگاپوری به جرم قتل پدرش با چاقوی میوه خوری دستگیر و به 5 سال زندان محکوم شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، پسر 14 ساله که هویتش فاش نشده پس از دستگیری اعتراف کرده که سخت گیری های پدرش و رفتارهای بد او سبب شده تا  حین جر و بحث لفظی با چاقوی میوه خوری به گلوی پدرش ضربه بزند.
گزارش های پلیس سنگاپور نشان میدهد که دادستان پرونده با صحبت و ارائه مدارک وکیل خانوادگی قاتل حکم متهم را از 15 سال به 5 سال تقلیل داده است.
او ابتدا به قتل متهم شده بود، اما پس از گفتگو بین دادستان و وکیل پسر، این حکم کاهش یافت.
گزارش ها نشان می دهد که نام متهم  پنهان مانده زیرا هویت وی تحت قانون کودکان و نوجوانان (CYPA) محافظت می شود. نام اعضای خانواده وی نیز قابل ذکر نیست.
دادستانی به دنبال پنج تا هفت سال بازداشت بود. بر اساس قانون CYPA، دادگاه ممکن است یک فرد جوان را که به دلیل یک جرم سنگین، مانند قتل مقصر محکوم شده است، به بازداشت برای مدت زمان مناسب محکوم کند.
"لیم شین هوی"، معاون دادستان عمومی گفت که این پسر در حال حاضر در خانه پسران سنگاپور نگهداری می‌شود، جایی که در آنجا تحصیلات خود را ادامه می‌دهد .
او در کودکی مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) تشخیص داده شده بود و در دوره ابتدایی در آموزش و پرورش استثنایی ثبت نام کرده بود، اما بعد از ارزیابی عملکرد بالا به یک مدرسه معمولی منتقل شد.
او همچنین در سال 2018 به اختلال بازی های اینترنتی مبتلا شد و به دلیل نگرانی در مورد میزان زمانی که برای بازی های ویدیویی صرف می کرد به یک مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرد.  متهم تحت مشاوره قرار گرفت و هیچ مشکل رفتاری و انضباطی در مدرسه نداشت.

انتهای پیام/

کپی