اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
کتایون خسرویار، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زنان در گفت‌و‌گو با «ایران»:

بچه‌ها مقابل هند باغیرت بازی کردند

بچه‌ها مقابل هند باغیرت بازی کردند
محمد محمدی سدهی خبرنگار

تیم ملی فوتبال زنان ایران نخستین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا را با تساوی بدون گل مقابل هند میزبان به پایان رساند. این نخستین تجربه ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران در جام ملت‌ها بود که با یک امتیاز تاریخی همراه بود.

روزنامه ایران:  تیم ملی فوتبال زنان ایران نخستین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا را با تساوی بدون گل مقابل هند میزبان به پایان رساند. این نخستین تجربه ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران در جام ملت‌ها بود که با یک امتیاز تاریخی همراه بود. شاگردان مریم ایراندوست امروز یکشنبه، در دومین دیدار ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف چین خواهند رفت، دیدار حساسی که با توجه به عملکرد خوب زنان فوتبالیست در بازی اول می‌تواند همراه با نتیجه تاریخی باشد.
کتایون خسرویار، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زیر ۱۹ سال دختران ایران در مورد عملکرد ایران در بازی با هند به خبرنگار «ایران» گفت:‌ «بازی با هند نشان داد که تلاش‌های تیم ملی در این چندماه مثمرثمر بود. تیم ملی بدون برگزاری بازی‌های دوستانه مقابل تیم قدرتمند آسیا (هند) که در رنکینگ فیفا بالاتر از ماست، قرار گرفت و تساوی مقابل این تیم نتیجه قابل قبولی بود. ما در مقابل هند بیشتر دفاع کردیم که البته دفاع تیمی‌مان فوق‌العاده بود. این تورنمنت فرصتی عالی برای ماست تا بتوانیم خودمان را با تیم‌های قدرتمند مقایسه کنیم. خانم‌ها باغیرت بازی کردند.»
او صحبت‌های خود را این گونه ادامه داد: ‌«تساوی با هند یک فرصت خوب و طلایی برای ماست. باید تمام تمرکزمان روی بازی چین و چین‌تایپه باشد تا بتوانیم بهترین نتیجه را مقابل این دو تیم بگیریم. در کل شروع خیلی خوبی بود و من می‌دانم که در بازی اول تنها 50 درصد خودمان را نشان می‌دهیم. همیشه این گونه است و با گذشت بازی اول تازه موتور‌مان روشن می‌شود. قطعاً بازی دوم و سوم ایران قدرتمند را خواهیم دید.» سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زنان ایران در خصوص درخشش زهره کودایی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال در بازی با هند، افزود: ‌«سیوهای کودایی فوق‌العاده بود و خیلی وقت بود که دنیا چنین سیوهایی از دروازه‌بان‌های دنیا ندیده بود. او عالی بازی کرد و کودایی دروازه‌بان طلایی‌مان است. دیدم که در فضای مجازی سیو او با سیو دیوید سیمن، دروازه‌بان انگلستان مقایسه شد و این مقایسه درست و زیبایی بود. او با خط دفاعی صحبت می‌کند و کاملاً هماهنگ است که این نکته بسیار مهمی است برای یک دروازه‌بان.» خسرویار در مورد بازی با چین گفت:‌ «همه می‌دانند که چین تیم قدرتمندی است و پای ثابت این مسابقات محسوب می‌شود. چینی‌ها تجربه بسیار زیادی از جام جهانی و المپیک دارند و این به‌دلیل بازیکنان خوبی است که در این تیم بازی می‌کنند. اما ما هم فرصت خوبی داریم تا مقابل‌شان خیلی خوب و قوی دفاع کنیم و تک موقعیت‌های گلزنی را از دست ندهیم. بازیکنان ما نباید از چین بترسند و البته من مطمئن هستم که این بازیکنان از چین نمی‌ترسند. با تمرکز خوب و اعتماد به نفس کافی، می‌توانیم چین را شکست دهیم.»
او بیان داشت:‌ «ما باید روی حمله تیمی کار کنیم، موقعی که توپ را می‌گیریم، باید بدانیم به جای پاس‌های سریع و اشتباه، حمله کنیم. باید روی اینکه چگونه می‌توانیم برای تیم‌های مقابل خطرناک باشیم، تمرکز کنیم. بازیکنانی عالی داریم، چه آنهایی که بازی را شروع می‌کنند و چه کسانی که روی نیمکت هستند، خیلی تلاش می‌کنند و این مهم‌ترین چیز است.»
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زیر ۱۹ سال دختران ایران در خصوص حمایت فوتبالیست‌های آقا از بانوان اظهار داشت:‌ «این حمایت‌ها واقعاً باعث خوشحالی است. این حمایت‌ها از نظر روحی و روانی برای بازیکنان تیم ملی بسیار مهم است و به بازیکنان اعتماد به نفس و انرژی مثبت می‌دهد. همیشه دوست داشتم که در دوران من در تیم ملی هم این حمایت‌ها را از سوی فوتبالیست‌های آقا ببینم. تیم ملی بازیکنان بسیار خوبی دارد، بازیکنانی مثل غزاله بنی طالبی که چند سالی است فوتبال را آغاز کرده و فوتبال او برای من رضایت‌بخش است.» خسرویار بیان داشت:‌ «فوتبال زنان ایران پیشرفت زیادی داشته و البته این تنها مختص به فوتبال نیست و زنان ایرانی در فوتسال هم پیشرفت بسیار خوبی داشتند. فوتسال ایران دو بار پشت هم قهرمان آسیا شد و این نشان می‌دهد که فوتسال زنان ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. همین حضور تیم ملی فوتبال در جام ملت‌ها هم نشان دهنده پیشرفت است. البته در این مسیر نیاز به حمایت‌های بیشتر داریم و باید سرمایه‌گذاری روی فوتبال بانوان بیشتر شود و چون کشور فوتبالدوست هستیم، می‌توانیم با این حمایت‌ها خیلی زودتر پیشرفت کنیم.»

انتهای پیام/

کپی