اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
نقش مدیر تیم‌های ملی بسکتبال در دعوای 2 مسئول فدراسیون

عسگریان: مجمع را به موقع برگزار می‌کنیم

عسگریان: مجمع را به موقع برگزار می‌کنیم
پریسا غفاری خبرنگار

در حالی که قرار است مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال چهارشنبه ۶ بهمن برگزار شود، محمدرضا صالحیان، سرپرست دبیری استعفا داد و از فدراسیون رفت.

روزنامه ایران: در حالی که قرار است مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال چهارشنبه ۶ بهمن برگزار شود، محمدرضا صالحیان، سرپرست دبیری استعفا داد و از فدراسیون رفت. او قرار بود دبیری مجمع را برعهده داشته باشد و تاکنون کارهای مربوط به انتخابات را انجام داده است.
شنیده‌ها حکایت از این دارد که محمدرضا صالحیان به‌خاطر تغییر در برنامه پخش مستقیم دیدارهای روز پنجشنبه 30 بهمن ماه با مهیار عسگریان، سرپرست فدراسیون اختلاف نظر پیدا کرده است. گویا قرار بود بازی اکسون – کاله پخش زنده تلویزیونی داشته باشد که با مراجعه کامران خطیبی و مسعود قاسمی، مدیر روابط عمومی و مدیر تیم‌های ملی به دفتر دبیر، دستور به تغییر پخش زنده از این دیدار به مسابقه شهرداری گرگان – مس رفسنجان داده می‌شود. در این میان صحبت‌هایی از عسگریان نقل می‌شود که با اطلاع یافتن سرپرست فدراسیون این مسأله باعث کدورت بین دو طرف می‌شود. البته مهیار عسگریان، سرپرست فدراسیون در این باره به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «استعفای صالحیان را نپذیرفته‌ام و نخواهم پذیرفت چرا که معتقدم او می‌تواند به بسکتبال کمک کند، او از جنس بسکتبال است.» در این بین محمد صالحیان، سرپرست دبیری توضیحات دیگری درخصوص این اتفاقات دارد: «یک مسأله‌ای برای ما در برگزاری مسابقات لیگ برتر به وجود آمد که آن هم انتقال امتیازات از مرحله اول به مرحله دوم گروهی بود. سه‌شنبه عصر آقای عسگریان به من گفتند چهارشنبه صبح زود به فدراسیون بیایید تا در این باره تصمیم بگیریم. من هم ساعت ۷ صبح رفتم و دیدم آقای مسعود قاسمی هم در جلسه حضور دارند و یک موضوع جدیدی را مطرح کردند که خیلی عجیب و غریب بود. این عزیزان برای حل مسأله گفتند بیایید یک مدل جدید مسابقاتی ارائه بدهیم. من گفتم مدل برگزاری مسابقات مصوبه لیگ است و نمی‌توانیم تغییر بدهیم. عسگریان گفتند در جلسه باید این را مطرح کنیم و من گفتم این قابلیت طرح ندارد. بعد مدیر تیم‌های ملی یک موضوعی را مطرح کرد و... خلاصه بحث همین مدلی بالا گرفت و دوستان گفتند جلسه‌ای با حضور ۱۶ تیم بگذاریم و این مدل جدید را پیشنهاد دهیم. من هم گفتم که موافق چنین چیزی نیستم. آقای عسگریان گفتند پس آقای قاسمی شما این کار را انجام دهید، من گفتم پس اگر قرار است آقای قاسمی انجام دهد من هم با اجازه تان استعفایم را تقدیم می‌کنم.» با وجود اینکه مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون 6 بهمن ماه برگزار می‌شود اما هنوز تأیید صلاحیت‌های 6 کاندیدا نیامده است. هرچند گفته می‌شود دو نفر از آنها تأیید نشده‌اند اما سرپرست فدراسیون می‌گوید«مجمع در زمان مقرر خود برگزار می‌شود و بزودی هم تأیید صلاحیت‌ها اعلام می‌شود.باید گفت تاکنون تأیید یا رد صلاحیت کاندیدایی از سوی دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها اعلام نشده است. آنطور که گفته می‌شود امروز یا فردا تأیید صلاحیت‌ها را اعلام می‌کنند.»

انتهای پیام/

کپی