اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

موج جدید کرونا، اردونشینان قایقرانی و تکواندو را بی‌نصیب نگذاشت

حمله برق آسای اُمیکرون

حمله برق آسای اُمیکرون
فائزه زمانی خبرنگار

موج جدید کرونا این بار اردوی تیم ملی تکواندو دختران و قایقرانی را تحت‌الشعاع خود قرار داد. درحالی که آمار مبتلایان به کرونا پایین آمده، حالا امیکرون سرش را از لانه بیرون آورده و این‌بار در حمله‌ای برق‌آسا 18 تکواندوکار ملی‌پوش و اعضای کادر فنی را مبتلا کرده است.

روزنامه ایران:موج جدید کرونا این بار اردوی تیم ملی تکواندو دختران و قایقرانی را تحت‌الشعاع خود قرار داد. درحالی که آمار مبتلایان به کرونا پایین آمده، حالا امیکرون سرش را از لانه بیرون آورده و این‌بار در حمله‌ای برق‌آسا 18 تکواندوکار ملی‌پوش و اعضای کادر فنی را مبتلا کرده است. گرچه آنها تنها ورزشکاران مبتلا به کرونا نیستند و بعضی از قایقرانان اردونشین در بندر خمیر هم با علائم سرماخوردگی تست داده‌اند و منتظر هستند تا امروز با نتیجه تست از بلاتکلیفی و نگرانی درآیند. با توجه به علائم و نشانه‌های ورزشکاران، گفته می‌شود آنها به سویه جدید یعنی امیکرون مبتلا هستند.
احمد چنگایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر خمیردر مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس هرمزگان، مدعی شد 2 قایقران ملی‌پوش در اردوی خمیر به کرونا مبتلا شده‌اند اما ایرج اقلیمی مدیر تیم‌های ملی آب‌های آرام خبر ابتلای ملی‌پوشان را رد می‌کند: «خبر ابتلای قایقرانان به کرونا صحت ندارد. فعلاً از ملی‌پوشان تست گرفته‌اند و هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم. یک هفته است که بندرخمیر بارانی است وملی پوشان زیر باران پارو می‌زنند، همین هم باعث شده تا بعضی از جمله خودم کمی علائم سرماخوردگی داشته باشیم. از کل تیم مجدداً تست کرونا گرفته شده و منتظریم تا یکشنبه(امروز) جواب تست‌ها مشخص شود.»
او تأکید کرد که قایقرانان با وجود علائم سرماخوردگی اما حالشان خوب است و به تمرینات ادامه می‌دهند: «قایقرانان از هوای سرد تهران وارد گرمای بندر خمیر شده‌اند و طبیعی است که حساسیت یا سرماخوردگی به‌وجود بیاید ولی خدا را شکر هیچ کدام از ملی پوشان حالشان بد نیست و به تمریناتشان ادامه می‌دهند.» اقلیمی از برگشت قایقرانان به تهران در اواخر بهمن خبر می‌دهد: «متأسفانه ما در ایران جز تهران کمپی مخصوص قایقرانی نداریم و باتوجه به یخبندان تهران در این فصل، دیگر نمی‌شد به تمریناتمان در این شهر ادامه دهیم. آب و هوای خمیر خوب است ولی طبیعتاً یک سری نقاط ضعف وجود دارد که فدراسیون درتلاش است تا اردوها به بهترین شکل برگزار شود. از اوایل اسفند هوای تهران تازه مناسب پارو زنی می‌شود، از طرفی به تمرین در پیست احتیاج داشته و باید انتخابی برگزار کنیم و به همین خاطر احتمالاً تا 20 بهمن در خمیر بمانیم و ادامه اردوها را در تهران برگزار کنیم.»
18 تکواندوکار ملی پوش دختر هم همراه کادر فنی بعد از مسابقات لیگ، در اردو به کرونا مبتلا شده بودند که تازه خبرش به بیرون درز کرده است. این در حالی که مدیرروابط عمومی فدراسیون تأکید می‌کند که تکواندوکاران در لیگ به کرونا مبتلا شده‌اند، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو به «ایران» می‌گوید: «اردوهای تیم ملی به‌خاطر برگزاری مسابقات لیگ مدتی تعطیل بود.طبق روال همیشه تکواندوکاران برای حضور در لیگ تست کرونا دادند که نتیجه منفی بود. ما هم بر همین اساس بعد از لیگ، اردوهای تیم ملی را برگزار کردیم و از آنجایی که هیچ کدام از ملی پوشان هم علائمی نداشتند، 3 روز تمرینات را پشت سرگذاشتیم که متأسفانه یک‌دفعه علائم ظاهر شد و نتیجه تست‌ها مثبت شد.»او احتمال می‌دهد یکی از ملی پوشان به دلیل ارتباط با یکی از دوستانش که برای تماشای لیگ آمده بود، مبتلا شده و به بقیه سرایت داده است: «مثل اینکه حین مسابقات لیگ، تعدادی تماشاگر که از دوستان بازیکنان بودند دور از چشم مسئولان برگزاری، به سالن آمده بودند وکرونا را به او منتقل کردند و او هم آن را با خود به اردوی تیم ملی آورد و همه ما را مبتلا کرد.»
به گفته کمرانی، ملی پوشان بعد از پشت سرگذاشتن دوره نقاهت 3-2 روزی است که تمریناتشان را شروع کرده‌اند: «من با همه ملی‌پوشان درارتباط هستم و حتی پزشک تیم هم از طریق فضای مجازی با ما درارتباط است و مدام داروها و حالمان را چک می‌کند. هم من و هم ملی‌پوشان حالمان خوب است و خدا را شکر این ویروس را پشت‌سر گذاشتیم. حالا ملی‌پوشان با اجازه پزشک 3-2 روزی است که تمرین را از سرگرفته‌اند و منتظریم تا بعد از برگزاری مسابقات لیگ مجدداً اردوها را برگزار کنیم. قبل از بازی‌های آسیایی مسابقات دانشجویان در تیرماه، مسابقات جام فجر، اوپن آسیا و جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی ایران را پیش‌رو داریم که باتوجه به میزبانی حساسیت این تورنمنت‌ها برایمان بالاست.»

انتهای پیام/

کپی