اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

راهنمای خرید بلیط اتوبوس

راهنمای خرید بلیط اتوبوس

قطعا هر زمان که تصمیم به سفر بگیرید، یکی از دغدغه‌های اصلی که خواهید داشت، این است که با چه وسیله نقلیه‌ای به شهر مورد نظرتان سفر کنید.

 شما می‌توانید با اتومبیل شخصی خود به دلِ جاده بزنید و خستگی رانندگی را نیز به جان بخرید. می‌توانید هواپیما را انتخاب کنید و کمی بیشتر برای رفت و آمد خود هزینه کنید. می‌توانید قطار را انتخاب کنید و از زمان زیاد سفر ابایی نداشته باشید و یا می‌توانید با رزرو بلیط اتوبوس خود را به مقصد برسانید. حال ما برای افرادی که قصد دارند گزینه آخر را انتخاب کنند، قرار است نکاتی را مطرح کنیم که در انتخاب‌شان تاثیرگذار است. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آیا با اتوبوس سفر کنم؟

همانطور که گفتیم، هنگامی که تصمیم به سفر می‌گیرید، نکته مهم این است که با چه وسیله‌ای سفر کنید. برای انتخاب بین اتومبیل شخصی، هواپیما، قطار و اتوبوس، باید ویژگی‌های هر کدام را در نظر بگیرید. درست است که سفر با اتومبیل شخصی، خستگی رانندگی را برای شما باقی می‌گذارد، اما قطعا در شهر مقصد با اتومبیل خودتان بسیار راحت‌تر هستید. اگر سر و صدای قطار اذیت‌تان می‌کند و نمی‌گذارد که برای مدت زمان طولانی بخوابید، فکر سفر با قطار را از سرتان بیرون کنید. اگر از ارتفاع و هواپیما می‌ترسید یا قصد ندارید برای حمل و نقل خود، هزینه زیادی کنید، هواپیما نیز گزینه خوبی برای سفر شما نیست.

 

بلیط VIP بخرم یا معمولی؟

برای تصمیم‌گیری بین اینکه بلیط VIP بخرید و یا بلیط معمولی، باید به امکانات اتوبوس دقت کنید. اتوبوس‌های VIP معمولا صندلی‌های راحت‌تری دارند که خیلی از آنها به حالت تخت نیز درمی‌آیند. این اتوبوس‌ها معمولا فضای بیشتری را برای هر مسافر در نظر می‌گیرند و سیستم سرمایشی گرمایشی قوی‌تری دارند و عموما برای هر مسافر، یک مانیتور جداگانه برای نمایش فیلم دارند. اگر این امکانات برای شما خیلی مهم است، حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بلیط اتوبوس VIP خریداری کنید، در غیر اینصورت، اتوبوس معمولی نیز می‌توانید با هزینه معقول‌تر، تجربه سفر خوبی را برای شما رقم بزند.

از کدام ترمینال حرکت می‌کنم؟

اگر شهر محل زندگی‌تان بیشتر از یک ترمینال داشت، حتما موقع خرید به ترمینالی که قرار است اتوبوس مد نظر شما از آن حرکت کند دقت کنید تا ترافیک و یا دور بودن، باعث مشکل شما برای رسیدن به ترمینال نشود. اگر شهر مقصدتان چند ترمینال داشت، سعی کنید ترمینالی را انتخاب کنید که به محل اقامت شما در آن شهر، نزدیک‌تر باشد.

 

خرید بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس VIP و یا معمولی با مناسب‌ترین قیمت، می‌توانید وارد سایت و یا اپلیکیشن اسنپ تریپ شوید. شما کافیست محل زندگی خود و مقصد خود را مشخص کنید و تاریخی که قصد دارید با اتوبوس به سفر بروید را نیز تعیین کنید. سپس اسنپ تریپ بلیط‌های مختلف موجود اتوبوس را به شما نمایش می‌دهد و شما می‌توانید با خرید بلیط اتوبوس VIP تخت شو و یا دیگر بلیط‌های موجود، خریدتان را به راحتی و بصورت آنلاین نهایی کنید و هزینه آن را نیز بصورت آنلاین و در کمترین زمان پرداخت کنید و با خیال راحت سفر کنید.

 

کپی