اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر آموزش و پرورش: سیل به ۴۴ مدرسه قلعه گنج خسارت وارد کرد

وزیر آموزش و پرورش: سیل به ۴۴ مدرسه قلعه گنج خسارت وارد کرد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بارش های اخیر موقعیتی اضطراری ایجاد کرد، بنابراین ما نیز باید تصمیم های اضطراری بگیریم گفت: ۴۴ مدرسه شهرستان قلعه گنج بر اثر سیل اخیر آسیب دیده و ۱۳۰ مدرسه نیاز به حصار کشی دارد.

به گزارش ایران آنلاین،  یوسف نوری روز جمعه در سفر به جنوب استان کرمان به همراه رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حاشیه این بازدید از مدارس آسیب دیده شهری و روستایی شهرستان قلعه گنج افزود: تعدادی از مدارس مناطق سیل زده این استان آسیب دیده یا تخریب شده اند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

وی ادامه ادامه داد: تعدادی از مدارس نیز دچار آب گرفتگی شده که آب موجود در این مدارس بزودی تخلیه می شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تعدادی از مدارس مناطق سیل زده کرمان نیاز به شن ریزی و آسفالت دارد، تعدادی از مدارس نیز نیاز به دیوار و حصار کشی دارد که توصیه شده حصاری متناسب با بافت منطقه در نظر گرفته شود، به گونه ای که چندان ارتباط بین مردم و مدرسه قطع نشود.

نوری با بیان اینکه طرح بازسازی مدارس آسیب دیده مناطق سیل زده کرمان بزودی تامین اعتبار می شود، گفت: مدرسه کانون تربیتی محله است لذا باید از تمام ظرفیت مدارس استفاده شود.

وی تصریح کرد: چنانچه در محیط مدرسه امکان برگزاری کلاس های درس نباشد، ضرورت دارد از فضاهای عمومی مساجد برای دایر کردن کلاس های حضوری استفاده شود و یا اگر مدرسه ای کمتر آسیب دیده از شیفت بعد از ظهر آن برای دانش آموزان مدرسه آسیب دیده دیگری استفاده شود تا دانش آموزان از درس عقب نمانند.

وزیر آموزش و پرورش صبح امروز با استقبال سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، نماینده پنج شهرستان جنوبی و مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با هدف بررسی وضعیت مدارس در مناطق سیلزده وارد شهرستان قلعه گنج از توابع این استان شد.انتهای پیام/

کپی