اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

برای انجام تعمیرات و کسب آمادگی تولیدصورت گرفت:

خروج واحد شماره 3گازی نیروگاه شهید رجایی

خروج واحد شماره 3گازی نیروگاه شهید رجایی

واحد شماره 3 گازی سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی قزوین به منظور انجام تعمیرات اساسی و RI کمپرسور از مدار تولید برق خارج شد.

 به گزارش  ایران آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهمن غنوی معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی در تشریح این خبر گفت: در اجرای برنامه های تعمیراتی هفده گانه نیروگاه، واحد شماره 3 گازی از مدار تولید برق خارج شد تا تحت تعمیرات اساسی و RI کمپرسور قرار گیرد.
غنوی افزود: در تعمیرات اساسی و RI این واحد، مونتاژ و دمونتاژ تجهیزات محفظه احتراق، پسته توربین و کمپرسور وروتور توربوکمپرسور، نازل ها و پره های توربین، انجام انواع تست های غیرمخربNDt، تست  و بازدید الکتریکی ژنراتور، تست های الکتریکی ژنراتور، تعمیرات الکتروفن  وپمپ های 400 ولت، استارتر هایmcc بریکرهای 400ولت و6/6کیلو ولت و...، از اقداماتی است که در این برنامه تعمیراتی  از سوی متخصصان این نیروگاه انجام می شود.

بهمن غنوی بیان داشت: همچنین تست رله های حفاظتی ژنراتور و تست های الکتریکی ترانسیشن وترانس های محلی، دمونتاژ ومونتاژ تجهیزات ابزاردقیق فید پمپ A,B،کالیبراسیون  ترانسمیترهای فلو، تنظیم سیستم مانیتورینگ و حفاظتی دمای یاتاقان ها به همراه بازدید و تعمیر انواع تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی، از مهم ترین اقداماتی است که در این دوره از برنامه های تعمیراتی از سوی متخصصان نیروگاه سیکل ترکیبی در  حوزه های  مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق انجام می شود.
با اجرای برنامه های تعمیراتی، علاوه بر صیانت از واحدهای نیروگاه، افزایش بهره وری و تامین انرژی الکتریکی پایدار هم رقم خواهد خورد.

انتهای پیام / 

کپی