اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

پیرترین مرد جهان در تولد 113 سالگی اش درگذشت

پیرترین مرد جهان در تولد 113 سالگی اش درگذشت
آرزوکیهان

پیرترین مرد دنیا تنها چند هفته مانده به 113 سالگی اش جان سپرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل، "ساتورنینو د لا فوئنته گارسیا "پدر هشت فرزند که در ماه سپتامبر رسماً توسط کتاب رکوردهای گینس به عنوان مسن ترین مرد جهان معرفی شد - تنها چند هفته پس از 113 سالگی در خانه خود در لئون اسپانیا درگذشت.
این کفاش بازنشسته قرار بود روز 8 فوریه تولد خود را با خانواده اش جشن بگیرد، تاریخی که ادعا می کرد متولد شده است، اگرچه اسناد رسمی تولد او را سه روز بعد ثبت می کنند.
ساتورنینو در سپتامبر گذشته با رسیدن به سن 112 سال و 211 روزگی، جایگاه خود را به عنوان مسن ترین مرد جهان در کتاب رکوردهای گینس به دست آورد.
او علاوه بر تشکیل خانواده ای پرجمعیت به همراه همسرش "آنتونینا باریو"، دارای 14 نوه و 22 نتیجه نیز بود. یکی از هشت فرزند این زوج، تنها پسر، زمانی که هنوز جوان بود درگذشت.
ساتورنینو راز طول عمر خود رازندگی آرام و آسیب نرساندن به دیگران می دانست.
او از طرفداران پرشور فوتبال باشگاه محلی خود به نام" Cultural y Deportivo Leonesa"  بود از این رو با مرگش مسئولین  باشگاه در توییتی به یاد او نوشتند: "ما از درگذشت "ساتورنینو د لا فوئنته"، مسن ترین مرد جهان ناراحت هستیم و از او با محبت فراوان یاد خواهیم کرد.ما در غم از دست دادن او شریک هستیم و به خانواده و دوستانش تسلیت می‌گوییم.»

انتهای پیام/

کپی