اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

آموزش فتوشاپ تخصصی برای همه علاقمندان به ویرایش عکس

آموزش فتوشاپ تخصصی برای همه علاقمندان به ویرایش عکس

بدون شک شما هم کسانی را در دوستان و یا آشنایانتان می‌شناسید که توانایی ویرایش عکس بسیار خیره‌کننده‌ای دارند. حتم داریم تا به حال حتما پیش آمده که از آن‌ها بخواهید عکس‌هایتان را برایتان ویرایش کنند تا بتوانید آن‌ها را داخل پروفایل صفحه‌های مجازی‌تان مانند تلگرام، واتس‌اپ و یا اینستاگرام قرار بدهید.

اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که این کار را خودتان هم می‌توانید انجام بدهید و نیازی به کمک و یا خواهش کردن از شخصی دیگر ندارید؟ شاید با خودتان بگویید هزاران اپلیکیشن ویرایش عکس وجود دارد که می‌توان از آن‌ها کمک گرفت، اما خودتان هم به خوبی می‌دانید که هیچ کدام از آن‌ها به پای نرم‌افزار فتوشاپ نمی‌رسند. به همین دلیل است که در اینجا بحث آموزش جامع فتوشاپ مطرح می‌گردد.

ادیت حرفه‌ای تصاویر با آموزش فتوشاپ

افرادی که ویرایش عکس را از طریق دوره‌های آموزش جامع فتوشاپ یاد می‌گیرند، هرگز قابل مقایسه با کسانی که فقط متکی به یک یا چند اپلیکیشن مبتدی هستند قابل مقایسه نیستند. در نرم‌افزار فتوشاپ ابزارهای بسیار زیادی برای تنظیم نور، رنگ، دورگیری، کراپ و... به صورت حرفه‌ای وجود دارد که هر کدام را می‌توانید به صورت دستی تنظیم کنید و طبق یک استاندارد خاصی، در آن‌ها تغییرات زیادی اعمال کنید. برای این کار شما نیاز خواهید داشت همه چیز را به صورت اصولی و حرفه‌ای یاد بگیرید. یعنی به طور دقیق بدانید که دقیقا در حال انجام دادن چه کاری هستید و چه تغییراتی را باید در عکس به وجود بیاورید. حالا مزایای یادگیری حرفه‌ای فتوشاپ چیست؟

زمانی که شما توسط یک دوره آموزش جامع فتوشاپ این نرم‌افزار قدرتمند را به صورت کامل یاد می‌گیرید، در ابتدا می‌توانید عکس‌های خودتان را ویرایش کرده و به شخص دیگری نیاز نداشته باشید. گاهی اوقات ممکن است بسیاری از خانم‌ها مایل نباشند حتی عکس با حجاب خودشان را به دوست صمیمی‌شان برای ویرایش ارسال کنند. در چنین شرایطی اگر خودشان فتوشاپ را به صورت حرفه‌ای یاد گرفته باشند، می‌توانند تمام عکس‌هایشان را به راحتی و بدون نیاز کمک شخصی دیگر، ویرایش کنند. از طرفی دیگر ممکن است افراد زیادی وجود داشته باشند که این کار را برایتان انجام بدهند و صرف‌نظر مطمئن بودنشان، هزینه‌ای را برای زحمتی که می‌کشند از شما دریافت کنند. اگر خودتان بتوانید این کار را به صورت حرفه‌ای انجام بدهید، قطعا مبلغ قابل توجهی برای تعداد زیادی از  عکس‌هایتان صرفه‌جویی خواهد شد.

توسعه کسب و کار با یادگیری فتوشاپ

بسیاری از افرادی که ویرایش حرفه‌ای عکس را از طریق دوره‌های آموزش جامع فتوشاپ یاد گرفته‌اند، بعدها برای خودشان یک آتلیه زده و این علاقه را برای خودشان تبدیل به یک حرفه‌ی درآمدزا کرده‌اند. اگر علاقه‌ی زیادی به عکاسی و یا کارهای آتلیه‌ای داشته باشید، می‌توانید با تجهیزات کم شروع کرده و یک آتلیه‌ی نقلی برای خودتان بزنید و کارتان را از یک جایگاه کوچک آغاز کنید و سپس کسب و کارتان را گسترش بدهید. اما توجه داشته باشید که برای گسترش کسب و کارتان باید مشتریان زیادی جلب کنید و برای این کار هم باید کیفیت کارهایتان بسیار بالا باشد. منظورمان از کیفیت بالای کار فقط بحث چاپ نیست، بلکه بحث مهارت در طراحی توسط نرم‌افزارهاست. بدین معنا که شما باید نرم‌افزار فتوشاپ را به صورت کاملا تخصصی بلد باشید تا بتوانید عکس‌ها را به صورت حرفه‌ای روتوش کرده و تصاویر حیرت‌انگیزی برای مشتریانتان خلق کنید.

بسیاری از خانم‌ها برای خودشان کسب و کار خانگی دارند. یعنی از طراحی لباس گرفته تا سایر کارهای هنری را خودشان خلق می‌کنند و آن‌ها را در صفحه‌ی اینستاگرام خود به فروش می‌رسانند. یکی از این موارد صنایع‌دستی است که فروش بسیار زیادی داشته و می‌تواند درآمد خوبی برای افرادی که کسب و کار خانگی دارند داشته باشد. اما مهم‌ترین مسئله اینجاست که شما باید برای محصولاتتان تصاویر بسیار حرفه‌ای و عالی تهیه کنید. 

شاید مانند مثالی که در بالا زدیم، به خودتان بگویید که برای شروع می‌توان از اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر استفاده کرد. اما اگر با خودمان روراست باشیم متوجه خواهیم شد که این کار به هیچ عنوان حرفه‌ای نیست. اولا، نگاه مخاطبان در فضای مجازی، نسبت به سال‌های گذشته بسیار تغییر پیدا کرده است. چرا که صفحات مجازی پر از عکس‌های بسیار باکیفیت و عالی هستند که حتی مخاطبان عمومی شما هم قابلیت تشخیص عکس‌های باکیفیت را از بی‌کیفیت خواهند داشت. ثانیا، شما برای خودتان رقیبان بسیار قدری خواهید داشت که همه از بهترین امکانات نور، عکاسی و ادیت برای محصولاتشان استفاده می‌کنند و اگر بخواهید در مقابل آن‌ها به همین حد آماتور خود راضی باشید، هرگز فرصت رقابت با آن‌ها و یا فروش بیشتر را نخواهید داشت. چرا که همه در وهله اول و با دیدن تصاویر زیبای محصولات آن‌ها به سراغ رقیبان شما خواهند رفت!

کسب مهارت در فروش با آموزش تخصصی فتوشاپ

عکس باکیفیت در فروش محصول حرف اول را می‌زند و بدون استفاده از نرم‌افزارهای حرفه‌ای هرگز نمی‌توان به کیفیت مطلوب رسید. چرا که در بالا توضیح دادیم که اپلیکیشن‌ها هرگز نمی‌توانند کار نرم‌افزار را انجام بدهند. به خاطر این که همگی‌ آن‌ها در یک حالت پیش‌فرض قرار دارند که چند فیلتر بسیار محدود هم در هر کدام برای عکس‌ها قرار دارد که هرگز نمی‌تواند انتظارات حرفه‌ای شما را برآورده کند. اما شما با شرکت در یک دوره آموزش جامع فتوشاپ تمام مباحث مربوط به اموزش گرافیک تخصصی و همچنین کار با این ابزار حرفه‌ای را خواهید آموخت. سپس می‌توانید تمام عکس‌های محصولاتتان را طبق سلیقه و سبکی که در نظر دارید به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

این را مطمئن باشید که با خلق عکس‌های باکیفیت و عالی شانس بیشتری برای فروش محصولاتتان خواهید داشت. چرا که از این طریق می‌توانید مشتریان زیادی را تحت تاثیر خود قرار بدهید و محصولات بیشتری بفروشید. در واقع شرکت در یک دوره آموزش جامع فتوشاپ و صرف هزینه برای آن، به نوعی سرمایه کار شما محسوب می‌شود که بعدها می‌توانید هزاران برابر آن را برداشت کرده و از نتایج آن نهایت لذت را ببرید. چرا که امروزه در چنین شرایط سخت اقتصادی، داشتن درآمد بالاتر می‌تواند آسایش و آرامش بیشتری را در زندگی‌مان به وجود بیاورد که این موضوع با سرمایه‌گذاری فردی و تلاش بیشتر در جهت بالاتر بردن مهارتمان، امکان‌پذیر خواهد بود.

کپی