اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

صفر تا صد چسب سیلیکون و چسب آکواریوم

صفر تا صد چسب سیلیکون  و چسب آکواریوم

چسب های سیلیکونی نوعی از چسب های پلیمری هستند که از بین انواع چسب ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این نوع از چسب ها هم در دمای بالا هم در دمای پایین قابل استفاده می باشد و بیشترین کاربردی که دارند در صنایع مختلف می باشد .

چسب سیلیکون چیست ؟

چسب های سیلیکونی نوعی از چسب های پلیمری هستند که از بین انواع چسب ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این نوع از چسب  ها هم در دمای بالا هم در دمای پایین قابل استفاده می باشد و بیشترین کاربردی که دارند در صنایع مختلف می باشد .

 

مواد سیلیکونی به طور عمده به دو بخش تقسیم بندی می شوند :  

استوکسی و خنثی

  • در ساخت چسب‌ اسیدی یا همانطور که گفتیم چسب استوکسی ازاستیک اسید استفاده شده است و  هنگامی که چسب شروع به خشک شدن می کند از خود ماده ای به نام استیک اسید آزاد خواهد کرد و همین مورد باعث می شود که بویی همانند بوی سرکه پخش شود  از این چسب‌ها بیشتر برای درزگیری شیشه‌های ساختمانی، کاشی کاری و مصارف صنعتی استفاده می‌شود.
  • در ساخت چسب های خنثی از الکل استفاده شده است و در هنگام خشک شدن از خود ماده ای غیر اسیدی تولید می کتتد چسب‌های خنثی تقریباً بدون بو هستند. به علاوه اینکه در برابر رطوبت نیز مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهند. و همین تفاوت این دو نوع چسب سیلیکونی می باشد.

چسب غفاری سیلیکون درزگیر ghaffari value chem

این چسب ها همانطور که در بالا هم ذکر کردیم به دلیل مقاومت بالای خود در بیشتر صنایع و همینطور برای درزهای اطراف وان های حمام – سرویس های بهداشتی و سینک ظرفشویی و ... کاربرد دارد و به دلیل همان مقاومت بالا باعث جلوگیری از نفوذ آب به جایگاهی که چسب وارد شده است می باشد.. این چسب ها علاوه بر موادر بالا برای فضاهای خارجی ساختمان ها در برابر محافظت از شرایط آب و هوایی هم کاربرد دارند . این نوع چسب های سیلیکونی بر روی سطوحی همانند  سطوح سنگی، سرامیکی،شیشه ای، پلاستیکی، فلزی و مابقی سطوح قابل استفاده می باشد. این نوع از چسب های سیلیکونی به دلیل اینکه بعد از خشک شدن غیر قابل تراشیدن و خراشیدن می باشد حتما باید در هنگام چسب کاری دقت کافی به عمل آید تا بعد از خشک شدن نیازی به تراشیدن و از بین بردن اضافات چسب نباشد.

استفاده از چسب های سیلیکونی دارای مزیت های فراوانی نسبت به چسب های دیگر دارد که در ادامه به توضیح  برخی از این مزیت  ها می پردازیم :

  •  مقاومت بالا در برابر موقعیت های آب و هوایی
  • مقاومت بالا در برابر فشار
  • قابلیت انعطاف پذیری
  • مقاومت  در برابر اشعه ی فرا بنفش
  • موجود در رنگ های متنوع جهت کابردهای متفاوت

در هنگام استفاده و اجرای چسب باید به یک سری نکات توجه ویژه ای داشت تا در حین کار دچار مشکل نشویم . در ادامه برخی از این نکات را ذکر خواهیم کرد :

نکات ایمنی هنگام اجرا:

در هنگام استفاده از چسب حتما از یک تهویه ی مناسب جهت رد و بدل کردن هوا استفاده کنید

هنگام استفاده از چسب حتما از دستکش جهت عدم برخورد چسب با دست و از ماسک جهت عدم رسیدن بو به دستگاه تنفسی استفاده کنید.

چسب سیلیکون را از کجا بخریم ؟

برای خرید انواع چسب سیلیکون به قیمت عمده می توانید به سایت ابزار میهن مراجعه نمایید.

 

چسب آکواریوم چیست ؟

چسب آکواریوم از چسب های سیلیکونی می باشد که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از چسب آکواریوم به دلیل مقاومت بالای آن می باشد و  همین مقاومت باعث شده است که در بسیاری از جاها از جمله درزگیری شیشه ها – درزگیری سینک ظرفشویی و ... مورد استفاده قرار بگیرد . چسب آکواریوم یکی دیگر از ویژگی های مثبتی که دارد منعطف با شرایط آب و هوایی مختلف می باشد و با هر نوع شرایط آب و هوایی سازگار می باشد. در ادامه به استفاده هایی که این نوع چسب دارد به صورت مختصر می پردازیم :

چسب آکواریوم ماهی سیلیکونی سیستا ترکیه sista۱-  تعمیرات منزل

یکی ار بیشترین کاربردهای این نوع چسب سیلیکون یا چسب آکواریوم در تعمیرات منازل – بازسازی و ... می باشد . از این نوع چسب در جهت پر کردن درزها و شکاف های مفاصل و سینک ظرفشویی و سرویس بهداشتی و ... مودر استفاده قرار می گیرد . این نوع چسب به دلیل اینکه ضد آب و مقاوم در برابر آب می باشد براب پر کردن هر شکاف و درزی مورد استفاده قرار می گیرد.

۲-  آب بندی و چسباندن  شیشه به هم

مورد بعدی که از این نوع چسب از آن می توان استفاده کرد آب بندی کردن و چسباندن دو شیشه به هم می باشد. این نوع چسب دارای خواص و ویژگی های بسیار قدرتمند در جهت متصل کردن دو شی به  هم می باشد. و بر روی هر سطحی اعم از فلز – پلاستیک – شیشه و ... قابل اجر می باشد . حتی در سرویس های بهداشتی جهت فیکس کردن آینه به هم نیز از این نوع چسب استفاده می شود.

۳- صنعت خودرو

این نوع درزگیر های سیلیکونی نیز در صنایع مختلف از جمله در خودرو هم کاربرد دارد و یکی از مهم ترین کارایی این درزگیر ها در صنعت خودرو حفاظت از واشر(gaskets) های تحت فشار و دمای بالا در موتور خودرو و ... می باشد.

۴- ساخت آکواریوم شیشه ای

کاربرد دیگر این نوع از درزگیر ها در جهت چسباندن ورق های شیشه ای می باشد. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم این نوع چسب خاصیت ضد آبی دارد و در برابر آب دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد و خیلی راحت ورقه های شیشه ای با استفاده از چسب آکواریوم به هم می چسبند و یک اتصل قوی بین شیشه ها بر قرار می کند. جهت خرید چسب آکواریوم و چسب سیلیکون اینجا کلیک کنید.

چسب آکواریوم را از کجا بخریم ؟

برای خرید انواع چسب آکواریوم به قیمت عمده می توانید به سایت ابزار میهن مراجعه نمایید.

منبع : https://abzarmihan.com/list/290/silicone-adhesive

کپی