اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معیار شما برای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان تهران چیست ؟

معیار شما برای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان تهران چیست ؟

آیا شما ساکن تهران هستید و به‌دنبال یک آموزشگاه معتبر زبان هستید که بتوانید بهترین آموزش‌های زبان هم در زمینه مکالمه و هم در مورد مهارت‌های دیگر را فرابگیرید؟

بهترین آموزشگاه زبان تهران کجاست؟

آیا شما ساکن تهران هستید و به‌دنبال یک آموزشگاه معتبر زبان هستید که بتوانید بهترین آموزش‌های زبان هم در زمینه مکالمه و هم در مورد مهارت‌های دیگر را فرابگیرید؟ اگر به‌دنبال بهترین آموزشگاه تهران هستید و گزینه‌های متعددی در پیش رو دارید و در انتخاب بهترین‌ها سر در گم شده‌اید، ادامه این مقاله را بخوانید تا به جواب پرسش‌های خودتان دست پیدا کنید.

 

انتخاب بهترین آموزشگاه زبان تهران، نکاتی که باید بدانید!

پیش از آنکه اقدام به انتخاب هر آموزشگاه و یا دوره یا کلاس مکالمه زبان انگلیسی کنید، بهتر است که به چند نکته‌ای که در ادامه گفته می‌شود، دقیقاً پاسخ دهید. داشتن تعریف درست از آنچه که در ادامه می‌آید به شما کمک می‌کند که بتوانید بهترین دوره مکالمه زبان انگلیسی را برای خود و یا دیگران انتخاب کنید.
• شما در چه سن هستید؟ سن شما نقش بسیار مهمی را در تعیین کلاس مکالمه زبان انگلیسی دارد. به‌صورت کلی کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به سه رده خردسالان (اغلب تا زیر سن نه سال)، کودک و نوجوان (بین نه تا پانزده سال) و بزرگسالان (از پانزده سال به بالا) تقسیم می‌شود. برای مثال در دوره زبان انگلیسی برای کودکان اغلب بر روی مفاهیم اصلی زبان مانند خواندن و یا نوشتن تمرکز می‌شود، در حالی که در دوره مکالمه زبان انگلیسی بزرگسالان صحبت‌کردن و شنیدن اصلی‌ترین آموزش است.
• شما چقدر وقت دارید؟ حتی اگر در بهترین آموزشگاه زبان تهران هم ثبت‌نام کنید باز هم اگر وقت کافی برای زبان آموزشی خودتان نداشته باشید، دوره مکالمه زبان انگلیسی شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود. شما باید در کلاس مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید که زمان‌بندی آن با زمان کاری و یا تحصیلی شما تطابق داشته باشد.
• چقدر زبان برای شما مهم است؟ آیا زبان یک امتیاز اضافه در کار شماست و یا یک اجبار در زندگی؟ هر چه چقدر که زبان برای شما مهم باشد به همان نسبت موفقیت و تمرکز بر روی زبان‌آموزی شما هم بالاتر می‌رود.
• چقدر هزینه می‌کنید؟ هزینه‌های زبان آموزی به دو قسمت آشکار مانند شهریه کلاس مکالمه زبان و یا منابع درسی و هزینه مخفی مانند هزینه ایاب و ذهاب، زمان مطالعه و دیگر موارد تقسیم می‌شود. دقت کنید که کلاس مکالمه زبان انگلیسی را باید انتخاب کنید که برای شما بهترین توازن میان هزینه و سود را داشته باشند.
خوب، اکنون با در دست داشتن چهار شاخص، سن، زمانبندی، اهمیت و در نهایت هزینه می‌توانید بهترین آموزشگاه زبان تهران را انتخاب کنید.
البته این تمام ماجرا نیست. پس از انتخاب بهترین آموزشگاه زبان باید نکات دیگری را نیز در نظر داشته باشید تا در کلاس‌ها و دوره‌های مکالمه زبان انگلیسی موفق شوید.

کلاس مکالمه زبان انگلیسی موفق

در بخش گذشته فهمیدیم که چطور بهترین آموزشگاه زبان تهران و یا هر شهر دیگری را انتخاب کنیم. اما اکنون می‌خواهیم به راهکارهای موفقیت در کلاس مکالمه زبان انگلیسی بپردازیم. برای سادگی کار ما در دو قسمت کلاس زبان کودکان و کلاس زبان بزرگسالان راهکارهای مجرب را به شما ارائه می‌کنیم.

موفقیت در کلاس زبان کودکان

برای آنکه کودک دلبندتان بتواند کلاس زبان خود را با موفقیت طی کند به این نکات دقت کنید:
• دوره زبان انگلیسی کودکان را به‌صورتی انتخاب کنید که کلاس آن‌ها کوتاه مدت و در عین حال جلسات متعدد (برای مثال سه روز در هفته با جلسه‌های یک ساعته یا کمی کمتر) داشته باشد. کودکان در انجام تمرین‌های زبان کم‌کار هستند و برای همین تکرار کلاسی برای آن‌ها بهترین آموزش به حساب می‌آید.
• آموزشگاه شادی را برای زبان‌آموزی انتخاب کنید و سعی نکنید کودکان را در زبان‌آموزی سرخورده کنید.
• به آموخته‌های زبانی کودک توجه کنید. تشویق و توجه پدر و مادر بهترین مشوق و راز موفقیت کلاس زبان کودکان است.
• از کودک بخواهید آموخته‌های خودش را به شما بیاموزد. این کار هم تمرین خوبی است و هم کودک را به تکرار و توجه بیشتر به آنچه فرا می‌گیرد وا می‌دارد.
• در جمع کودکتان را به‌خاطر شرکت در کلاس زبان کودکان تشویق کنید. این کار انگیزه بیشتری را در او برای یادگیری زبان ایجاد می‌کند.
• نوشتن را فراموش نکنید. نوشتن زبان (البته نه زیاد بلکه به اندازه) بهترین ابزار یادگیری زبان در این سنین است. به‌خصوص اگر خودتان از نظر گویش ضعیف هستید و نمی‌توانید به‌خوبی با کودک مکالمه کنید.

آموزش زبان کودکان

موفقیت در دوره مکالمه زبان انگلیسی بزرگسالان

برای موفقیت در دوره زبان آموزی بزرگسالان به این نکات دقت کنید:
• همان طور که در انتخاب بهترین آموزشگاه زبان تهران اشاره شد، در ابتدا چهار عنصر سن، زمان، اهمیت و هزینه را بررسی کنید که بتوانید بهترین دوره مکالمه زبان انگلیسی را انتخاب کنید.
• در زمان شرکت در کلاس فعال باشید. کلاس مهمترین بخش یادگیری شما است. شنونده صرف نباشید. سعی کنید در مکالمه‌های کلاسی مشارکت کنید، حتی به غلط!! زیرا این کار به باز شدن زبان شما و رفع خطاهایتان کمک می‌کند.
• مطالعه ادبیات انگلیسی (داستان‌های سطح‌بندی شده و یا فیلم‌های زبان انگلیسی ساده) را در کنار دوره مکالمه زبان انگلیسی انجام دهید. این کار در افزایش دایره لغت، درک آواها و بیان کلمات به شما کمک می‌کند.
• از اینترنت، اپلیکیشن‌ها و حتی شبکه‌های اجتماعی برای تقویت زبان خودتان استفاده کنید. برای مثال از یوتیوب برای دیدن فیلم‌های زبان اصلی بهره بگیرید، از اپلیکیشن‌های حفظ و تکرار کلمات استفاده کنید تا بتوانید به‌صورت منظم کلمات جدید را تکرار و تمرین کنید و یا در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام هشتگ‌هایی مانند #زبان_انگلیسی را دنبال کنید.
• از نوشتن به‌عنوان یک ابزار موثر استفاده کنید. نوشتن به‌خصوص برای ما فارسی‌زبانان که زبان اصلی و دوم و نیز رسم الخطمان بسیار متفاوت از لاتین است، یک ابزار کارآمد برای زبان‌آموزی است. از یادداشت برداری و تمرین‌های نوشتاری نترسید و انجام دهید.
• مستمر یاد بگیرید. برای موفقیت در کلاس مکالمه زبان انگلیسی بهتر است که به صورت مستمر یاد بگیرید. تمرین و تکرار در بازه‌های نیم‌ساعته ولی هر روز بسیار مناسب و کارآمد هستند.

کلاس مکالمه زبان انگلیسی

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان تهران و در کل همه شهرها و نیز راه‌های موفقیت در دوره مکالمه زبان را به شما ارائه کنیم. موسسه سفیر گفتمان یکی از موسسه‌های زبان‌آموزی است که در تهران و سایر شهرهای ایران به ارائه آموزش‌های مختلف زبان انگلیسی و فرانسه می‌پردازد. 

کپی