اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دیدار گیر پترسون با امیر عبداللهیان

دیدار گیر پترسون با امیر عبداللهیان

گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه که به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص تحولات سوریه در تهران به سر می‌برد، امروز با دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر امیر عبداللهیان در این دیدار با قدردانی از نماینده ویژه دبیر کل برای کمک به گفتگوهای ملی و صلح و ثبات در سوریه، تلاش صادقانه جمهوری اسلامی ایران برای موفقیت وی در پیگیری روند برقراری صلح و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه، از ابتدای تحولات آن کشور، سازمان ملل متحد را بخشی از پیگیری راه حل سیاسی در سوریه دانست.

دکتر امیر عبداللهیان حضور غیر قانونی نیرو های آمریکایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور را عامل ایجاد خلل در روند راه حل سیاسی در سوریه دانست و بر ضرورت توجه جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد به آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد، بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم های اعمالی علیه سوریه، نمی‌توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.

گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد و افزود، در شرایط حاضر هیچیک از طرف ها از تغییر رژیم در این کشور صحبت نمی‌کنند.
وی حفظ حاکمیت ملی ، استقرار سیاسی و تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

کپی