اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبردار سایت همسریابی در دام پلیس

کلاهبردار سایت همسریابی در دام پلیس
آرزوکیهان

کلاهبردار سایت همسریابی به دام پلیس افتاد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، مجرم سایت همسریابی به دلیل کلاهبرداری عاشقانه و سوء‌استفاده از صدها زن در این سایت دستگیر شد.
بنا بر اطلاعات پلیس "اوساجی آگبونوهان"‌، 40 ساله، اصالتاً اهل لاگوس، نیجریه، با نام مستعار"تونی ادن" 670 زن را به بهانه ازدواج در سایت همسریابی فریب داده است.
این مرد کلاهبردار حتی به زنان بیمار نیز رحم نکرده و یکی از قربانیان وی زنی مبتلا به سرطان لاعجلاج بوده است.
مرد شیادبه زنان ادعا کرد که برای یک شرکت معدن کار می کند و  پس از پرداخت هزینه مراسم خاکسپاری کارگرانش پس از یک حادثه تلخ، برای استخدام کارگر و خرید تجهیزات به پول نیاز دارد و برای بدست آوردن پول و کلاهبرداری از زنان به آنها وعده ازدواج می داد.
این مرد شیاد  روز جمعه پس از اعتراف به کلاهبرداری با اتهام پولشویی و داشتن گواهینامه رانندگی جعلی، به مدت دو سال و چهار ماه در دادگاهی در انگلیس پای میز محاکمه قرار گرفت.
بنا بر اطلاعات پلیس اسکاتلندیارد متهم 10000 پوند از یک بیوه و بیش از 4000 پوند از زنی که مبتلا به سرطان لاعلاج بوده به جیب زده و هزاران پوند نیز از دیگر قربانیانش بدست آورده است.
گزارش های پلیس نشان میدهد که "آیگبونوهان" که ویزای خود را به پایان رسانده است، ممکن است پس از گذراندن دوران محکومیت خود از بریتانیا اخراج شود.
"جیمز لوئیس"، دادستان در این باره گفت: "آیگبونوهان "بی اعتنایی بدبینانه ای به قربانیان خود نشان داد و آنها را با وعده های عاشقانه ترغیب کرد قبل از اینکه آنها را متقاعد کندکه به او کمک مالی کنند."

انتهای پیام/

کپی