اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
رئیس‌جمهور به داد فوتبال و هواداران رسید

دستـور مردمی

دستـور مردمی

2 سال اســـت که از آخریــن حضـــور پرشـــــور هــــواداران فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا در ورزشگاه‌های ایران می‌گذرد و در این بین تنها 2 دیدار سرخابی‌ها در لیگ برتر فصل جاری با حضور محدود هواداران برگزار شد.

روزنامه ایران: 2 سال اســـت که از آخریــن حضـــور پرشـــــور هــــواداران فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا در ورزشگاه‌های ایران می‌گذرد و در این بین تنها 2 دیدار سرخابی‌ها در لیگ برتر فصل جاری با حضور محدود هواداران برگزار شد. استقلال – نساجی و پرسپولیس- صنعت نفت در هفته‌های پنجم و ششم لیگ برتر آن هم به صورت آزمایشی در حضور هواداران برگزار شد و پس از آن دوباره سکوهای ورزشگاه‌ها خالی از تماشاگر شد. در این بین در هفته‌های گذشته لیگ برتر زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت هواداران با رعایت پروتکل‌ها مطرح شد اما این مهم هیچگاه جامه عمل نپوشید. در این شرایط هفته گذشته حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه جلسه هیأت دولت از وزیر بهداشت درخواست کرد مجوزی برای حضور تماشاگران در دیدار برابر عراق صادر و صعود احتمالی تیم ملی فوتبال به جام جهانی قطر با هواداران جشن گرفته شود. بر همین اساس دیروز جلسه ستاد مقابله با کرونا به ریاست ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار و در این جلسه مجوز حضور هواداران در ورزشگاه‌ها صادر شد. پیش از اعلام خبر رسمی صدور مجوز، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «ستاد ملی مقابله با کرونا با درخواست وزارت ورزش و جوانان مبنی بر حضور تماشاگران در بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی موافقت کرد. سقف ورود تماشاگر محدود و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری بوده و وزارت ورزش مسئول نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ها است.» به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی در این جلسه با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها اظهار داشت: «مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسئول موظف هستند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.» علاوه بر این دیروز محسن منصوری، استاندار تهران در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا در خصوص برگزاری مسابقات ملی ورزشی با حضور تماشاگر گفت: «حضور تماشاگر در این مسابقات باید به صورت حداقلی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد. این اقدام باید با چهارچوب‌های وزارت بهداشت دنبال شود. در این موضوع متقاضی وزارت ورزش بوده، ستاد ملی با این امر موافقت کرده و وزارت بهداشت باید در این حوزه نظارت داشته باشد. بی‌تردید اگر بار دیگر ملاحظه شود که دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، مجدد در این امر تجدیدنظر خواهیم کرد.» گفتنی است در حالی مجوز حضور تماشاگران صادر شد که تیم ملی فوتبال ایران به ترتیب 7 و 12 بهمن در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم‌ ملی عراق و امارات می‌رود و براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دیدار نخست با حضور 10 هزار هوادار برگزار خواهد شد. البته گفته می‌شود اینفانتینو، رئیس فیفا هم برای تماشای بازی تیم ملی برابر عراق به تهران سفر خواهد کرد تا از نزدیک شاهد صعود احتمالی تیم ملی به جام جهانی قطر باشد. تیم ملی ایران در حال حاضر با ۱۶ امتیاز از ۶ بازی صدرنشین گروه A انتخابی جام جهانی است و با تیم سوم گروه خود یعنی امارات، ۹ امتیاز اختلاف دارد و در صورت کسب یک پیروزی دیگر، صعودش را به جام جهانی قطعی خواهد کرد.


خزعلی: از حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای بازی با عراق حمایت می‌کنیم
در این بین ابهاماتی شکل گرفت مبنی بر اینکه آیا هواداران خانم هم می‌توانند در دیدار با عراق در ورزشگاه حاضر شوند؟ به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اعلام حمایت خود از حضور بانوان تماشاگر در بازی با عراق گفت که زنان برای تماشای این بازی در ورزشگاه حضور خواهند داشت. معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به اینکه از حضور تماشاگران خانم در دیدار با عراق حمایت می‌کنید، گفت: «بله. ان‌شاءالله زنان در بازی با عراق حضور پیدا می‌کنند.» بر‌اساس صحبت‌های خزعلی، هواداران زن و مرد می‌توانند دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق را بعد از گذشت بیش از 2 سال از نزدیک تماشا و در صورت پیروزی احتمالی مقابل عراق، جشن صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ را هم برگزار کنند. لازم به یادآوری است آخرین حضور تماشاگران در یک بازی خانگی تیم ملی مربوط به مهر ۹۸ مقابل تیم ملی کامبوج می‌شود و حالا تماشاگران ایرانی می‌توانند با فروکش کردن کرونا در ایران و البته رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، دیدارهای ملی و چه بسا باشگاهی را از نزدیک تماشا کنند.

انتهای پیام/

کپی