اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

علامت جدید کرونا اعلام شد

علامت جدید کرونا اعلام شد
آرزوکیهان

تعریق بی وقفه شبانه نشانه دیگر امیکرون است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل ازساینس،‌ آخرین مطالعات انجام شده و بررسی بیماران امیکرونی نشان داده است که در صورت ابتلا به امیکرون بیماران تعریق پیوسته شبانه را تجربه خواهند کرد.
از آنجایی که نوع Omicron ویروس کرونا همچنان در سراسر کشور گسترش می یابد، گزارش شده است که برخی از بیماران علائم جدیدی را تجربه می کنند.
پزشکان می گویند که برخی از افراد در حال حاضر تعریق شبانه را گزارش می کنند، علامتی که همچنین با اختلالات خواب، برخی سرطان ها و آنفولانزا مرتبط است.
طبق گفته کلینیک مایو، تعریق شبانه «قسمت‌های مکرر تعریق شدید است که ممکن است لباس‌های شب یا ملافه‌های شما را خیس کند و به یک بیماری یا بیماری زمینه‌ای مرتبط باشد».
OMICRON
دکتر "جان تورس"  به برنامه "Today" اشاره کرد که تعریق شبانه یک "علائم بسیار عجیب" است و گفت که افراد از دست دادن چشایی یا بویایی را با omicron به اندازه کافی گزارش نمی کنند.
علائم معمول COVID-19، طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، شامل تب یا لرز، سرفه، تنگی نفس یا مشکل در تنفس، خستگی، درد عضلات یا بدن، سردرد، گلودرد، احتقان یا آبریزش بینی، اسهال، تهوع یا استفراغ و از دست دادن جدید حس چشایی یا بویایی است.
مردم می‌توانند با «به‌روز» ماندن واکسن‌های کووید-19 خود، و همچنین پوشیدن ماسک مناسب در محیط‌های داخلی، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها با آب و صابون، به بهترین وجه از خود در برابر نوع omicron محافظت کنند.
در حالی که هنوز اطلاعات ناشناخته زیادی در مورد این نوع وجود دارد، داده های CDC نشان می دهد که omicron تقریباً 98٪ موارد جدید COVID-19 را تشکیل می دهد.

انتهای پیام/

کپی